Ocena kierowcy - Chrysler Voyager IV Grand Voyager

Krzysztof, ponad rok temu
Silnik 2.8 CRD 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Chrysler Voyager IV Grand Voyager 2.8 CRD 150KM 110kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Chrysler Grand Voyager 07 był moim drugim Chryslerem. Pierwszy to town&country z 1996 3.8. Każdy egzemplarz kupiony z dobrych rąk i ze znaną przeszłością, zadbany, będzie sprawował się dobrze. Wymiana wszystkich elementów eksploatacyjnych, bez oszczędzania na ich jakości, odwdzięcza się dobrą eksploatacją. Jedynym mankamentem i złem dla auta są kiepscy mechanicy- to jest dramat. Auto jest dobre, wygodne, pakowne ,pewne, zawsze dojedzie. Zaskoczeniem jest świetny motor VM, nie wiem, co lali inni piszący oceny do tych motorów, ale mój zrobił 400 tyś i ma się świetnie. Można wyszukiwać i narzekać na wiele, ale w którym aucie do czegoś nie można się przyczepić. Liczy się to, czego oczekuję od auta. Fotele chowane w podłodze, świetny pomysł. Konieczne do założenia z tyłu amortyzatory samopoziomujące- niestety b. drogie. Słabe -światła trzeba przerabiać. Trudne historie z egr- też do załatwienia. Mechanik potrzebny taki , który zna auto, nie uczy się dopiero. Do warsztatu jeździłem 75 kilometrów, auto albo zostawiałem na kilka dni albo czekałem kilka godzin, ale było warto. Auto zostaje w rodzinie , przejmuje je córka.
bardzo dobry, elastyczny, wrażliwy na paliwo. Olej 10w40 Liqui Moly z molibdenem po 320 tysiącach. Od wymiany do wymiany. Lubi być dobrze przegoniony. Wtryski wymienione po 350 tyś. Palił wiosna, lato itd 10 litrów, miasto też, raz w mieście przekroczył 11 litrów i na trasie 9 ale nie mniej. Waga i wielkość robią swoje.
tylko 4 przełożenia- ale bez problemu
dobre części to ok 1,5 roku jazdy bez tłuczenia
bardzo dobra, no jest duży
nie widzę problemów jak inni piszący.
robiłem klimę, wymieniałem na początku cały układ z chłodnicami i oczywiści pompą.
super, trzeba się nim przejechać żeby wiedzieć co to jest przestrzeń w aucie- uśmiech na twarzy, a nie jest to auto premium
dobre
taniej od europejskich, nawet części wysokiej jakości były tańsze niż u innych o takich gabarytach.
dużo daje , możliwości przewozowe i ta przestrzeń w środku po schowaniu foteli-super
w normie raz laweta uszkodzenie sterownika skrzyni pod domem, a nie w trasie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.8 CRD 150KM 110kW [l/100km]

9,7