Lista ocen Citroen AX 1.1 60KM 44kW 1989-1997 (39) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 47 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~panczo
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Może mam dośc duże wymagania odnośnie pracy skrzyni ale ta w AX chwilami doprowadza mnie do furii. Nie wiem czemu ale dość często są lekkie przyblokowania przy wrzucaniu biegu. Skutkuje to odruchowemu puszczeniu sprzęgła a bieg dopiero jest wpychany i jest zgrzyt:/ Wsteczny należy delikatnie wrzucać bo często ma problem wskoczyć. Skrzynie biegów w hondach to jest to o czym marzę:)
~Tomek_taxi@wp.pl
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Skrzynia jest dobra o ile jakiś niemyślący właściciel nie wleje złego oleju, jeżeli to zrobi to z reguły padają synchronizatory, najlepiej wlać oryginalny olej i hipol gwarancja dożywotniej wytrzymałości ;]
~franc 821
Hatchback 1.1 60KM 44kW
przede wszystkim brakuje piątego biegu!!! - auto którego prędkosc max. wynosi równe 160km/h zasługuje na "piątke". Wcześniej jeżdziłem Mazdą 323 ´89r. i była o niebo lepsza od AX-a . Mimo wszystko 4
~Grzesiek
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Skrzynia bez zarzutu. Biegi wchodzą precyzyjnie. Jedynie trzeba zwrócić uwagę na mechanizm cięgieł, który warto wymienić po większym przebiegu - ułatwi to zmianę biegów.
~Siver
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Biegi wchodzą całkiem precyzyjnie nawet po wielu latach, dźwignia nie lata na wszystkie strony, czasem tylko zgrzyta wsteczny.
~georg
Hatchback 1.1 60KM 44kW
po przejechanych 238000 km rozleciały się wodziki, problem z zakupek tych elementów, zakupiłem na szrocie drugą skrzynię
~astachurski@interia.pl
Hatchback 1.1 60KM 44kW
duzo gorzej niz w mojej skodzie favorit, lekko ale nieprecyzyjnie. Moze skutek wyeksploatowania. Jedyny minus w moim autku
~gondoljerzy, grzesiek8@yoyo.pl
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Biegi wchodzą bardzo lekko ale nieprecyzyjnie (po jakimś czasie to już nie przeszkadza).Dobrze zestopniowana.
~El Pablos
Hatchback 1.1 60KM 44kW
skrzynia niestety nie jest najlepsza.czasem trzeba"poszukać" wstecznego ale poza tym ok.
~Piter
Hatchback 1.1 60KM 44kW
hałasuje , są problemy z drugim biegiem to dlatego że szybko zużywają się zewnętrzne popychacze .