Lista ocen Citroen AX 1.4 D 52KM 38kW 1988-1992 (12) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~anonimu@wp.pl
Hatchback 1.4 D 52KM 38kW
Wady Axa: przeguby - cokolwiek by z nimi nie robić - i tak będą stukać po pewnym czasie. Chyba że jeździsz oszczędnie i nie szalejesz - wtedy masz wydłużony okres między regenracją a stukaniem przegubów. Druga wada - tradycyjna w AX - belka tylnia. Opony pochylone górą ku sobie - częsta przypadłość. Samochód ogólnie słabo się trzyma drogi. Jechałem kiedyś w silnym deszczu to mnie tak nosiło po jezdni że musiałem poczekać aż przestanie padać.
~cytryniak
Hatchback 1.4 D 52KM 38kW
niezbyt wytrzymale zawieszenie ale komfort porównywalny z autami o klase wyższymi, przydałoby się wspomaganie steru - na drogach asfaltowych w miare bez dziur - super - na kostce brukowej - lipa....
~Tom
Hatchback 1.4 D 52KM 38kW
mieciutkie zawieszenie, wspaniale się buja, ( ostatnio jechałem kadetem.... nigdy wiecej!) bardziej komfortowy niż inne auta z wyższego segmentu.
~Sciesill@op.pl
Hatchback 1.4 D 52KM 38kW
Ten samochód klei sie do drogi , twarde zawieszenie , przy mojej jezdzie wiem co mówię, po wertepach też leci jak pocisk
~Marek, mstokowski@nowiny.rybnik.net.pl
Hatchback 1.4 D 52KM 38kW
komfortowy (w swej klasie the best), choć miękki, przeguby raczej nie wytrzymują długo, hamulce nie są najmocniejszą stroną tego auta
~Bodzoo
Hatchback 1.4 D 52KM 38kW
jak to w małym aucie troche trzęsie (twardy jak na francuza), za to dobrze trzyma w zakrętach
~a_pilat@poczta.onet.pl
Hatchback 1.4 D 52KM 38kW
Dobrze trzyma się drogi, komfortowe zawieszenie jak na auta z tego segmentu samochodów
~fan AX
Hatchback 1.4 D 52KM 38kW
W porządku, trochę sztywne, ale to pewnie wina b.starych amort.
~gal.majcher@tlen.pl
Hatchback 1.4 D 52KM 38kW
Jeżeli nic nie stuka, to jeździmy w miarę przyzwoicie.
~HUCU
Hatchback 1.4 D 52KM 38kW
trudno ocenić czy to wina polskich dróg czy przegubów