Ocena kierowcy - Citroen Berlingo I

15 lat temu
Silnik 1.8 D 61KM 45kW
Rok produkcji 2008
Citroen Berlingo I 1.8 D 61KM 45kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak zwykle silnik - mała lokomotywka.
Karoseria : Prowadnica drzwi przesuwnych - nie tylko u mnie - farba sie łuszczy.
Udane połączenie dostawczaka z osobówką. To jest to czego szukałem. Samochodów bez wad nie ma - ten ma ich bardzo mało.
To huczenie, które opisywałem to włączający sie co 500km FAP. Silnik mnie zaskakuje - za kazdym razem dziwie sie ze to tylko 1.6... W przeciwieństwie do wersji 90KM ciągnie od 1500-4000obr ... a da sie i jeszcze wyzej go pokręcić. SUUUPer.
Byłoby 4 gdyby był 6-ty bieg. O ile nie przeszkadza to przy jezdzie z towarem to na pusto paliłby 1-2l mniej.
Stuka na pusto z tyłu - przyzwyczaiłem sie. Jest to jakis kompromis, bo po załadowaniu problem praktycznie znika. Przywyczaiłem sie do niego i nawet podoba mi sie taki układ jezdny.
Moze słupki z przodu troche ... ale pierdoła - 5 niech będzie.
Jak pisałem - na dłuższe trasy fotele może nie super, ale nie jest źle. Volvo to nie jest ale i nie kosztuje tyle.
Klima super. Ogrzewanie jak na diesla też - po paru kilometrach przy -10 zaczyna grzać.
Dzieło.
Jak sie nie katuje silnika to jest bardzo cicho. CZasem zawieszenie stuknie, ale co tam. To takie mocne 4 - bardziej 4,5.
Najgorzej autostrada (7-8l) bo sie szybko jedzie. Miasto i normalne drogi 6-6.5l. Jezdzac normalnie bez ganiania dresiarzy i innych idiotów handlowych srednio wychodzi mi 6.2-6.6 zalezy od paliwa (na V-powerze pali wyraznie mniej).
Za tą kase nie wyobrażam sobie fajniejszego auta. Przyjemnie sie jezdzi, ładne i dotychczas bez protestów zasuwa aż miło.
Jakiestam pierdółki na poczatku wyskoczyły - fotel. Teraz sie farba starła z prowadnicy, ale wymieniaja na gwarancji. Tani serwis jak na razie. 560zł po 20kkm... zobaczymy jak bedzie dalej.
Nic. Odpukać.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 D 61KM 45kW [l/100km]