Ocena kierowcy - Citroen Berlingo II Combi

Andrew, 11 lat temu
Silnik 1.6 VTI 120KM 88kW
Rok produkcji 2011
Citroen Berlingo II Combi 1.6 VTI 120KM 88kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczność silnika.
Samochód trzeba oceniać w swojej kategorii,a w niej super,\\.
Silnik elastyczny.Komputer sugeruje zmianę biegów na wyższy przy 2100obr/min.Jest cicho
Było by lepiej gdyby była skrzynia 6-cio biegowa.Piąty bieg wrzuca się przy około 60km/h,i to już koniec.70,80,90,100 a bieg cały czas piąty.Wyrzuciłbym bym kogoś w PSA za tą skrzynie.Nic nie haczy.Ergonomicznie położona dzwignia zmiany biegów i może trochę za duży jej ruch.
Nie mam doświadczenia w samochodach o takiej budowie.Wszyscy straszą waleniem z przodu i z tyłu.Na razie ok.i niech tak zostanie.Ponoć od 2011 zawieszenie poprawiono,głównie chodzi o prawego mcphersona czy coś tam.Sorry ale nie chce mi się sprawdzać jak to się piszę.
Trochę nie widać końca maski z przodu.Słupki przednie jakoś mi nie przeszkadzają.
Wszystko w zasięgu ręki.Przyzwyczaiłem się do przełączników elektrycznych szyb w konsoli środkowej.Parę samochodów o takim rozwiązaniu już widziałem(Panda,M.Galant).Regulacja wysokości siedzenia kierowcy to już jednak wynalazek,nie polecam kierowcom o pewnej nadwadze.
Trochę się bałem że przy tej objętości wnętrza nie da rady.Jest ok.zimą i latem.Klima chce urwać głowę.a zimą na trasie przy minus 24 prowadziłem w koszulce.
Dobrze.Z tyłu podoba mi się że nie przeszkadza kanał środkowy od wydechu.Zupełnie płaska podłoga.
Jest dobrze.
Na razie zero kosztów.Był mały zgrzyt,bo klimatyzacja w nowym samochodzie była pusta.Dziwne???U Syguły w łodzi od ręki jednak poprawili.Co do zużycia paliwa,próbuję korzystać z zasad ecodraiwingu.Powyżej 100km/h te wyniki nie będą prawdziwe.Do 100 pali spoko,powyżej wyrażnie wzrasta.Nie przejmuję się jednak,po okresie gwarancji zakładam gaz.Chyba że w Parlamencie Unijnym przepchną jednak ustawę o nowych akcyzach na paliwa.Będe jeżdził na benzynie Koszt jednego kilometra będzie zbliżony do ropy.
Samochód kupiłem z rabatem 28%.Wersja xtr plus doposażenie(tempomat,czujniki cofania).Koszt bruto 57tys.Niektóre kompakty są droższe.
Tylko ta klima.
Żadnych