Ocena kierowcy - Citroen Berlingo II Combi

Słowik, 10 lat temu
Silnik 1.6 HDI FAP 110KM 81kW
Rok produkcji 2010
Citroen Berlingo II Combi 1.6 HDI FAP 110KM 81kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Karoseria : Dodam jeszcze silnik.
To mój drugi komentarz. Pierwszy był po 20000 km, teraz po 90000. Z autka nadal jestem mega zadowolony. Jak do tej pory żadnych problemów. Jadynym zgrzytem była wymiana sprzęgła przy 75 tyś km. Rozsypało się łożysko oporowe, ale wymieniłem komplecik.
Silnik sprawuje się rewelacyjnie, cichy, elastyczny, mocny jak na takie auto i b. oszczędny. Chodzi cały czas jak nowy. Olej zmieniam jednak co 10000 km.
Bez większych uwag, ale do ideału dużo brakuje. Jak dla mnie za długie skoki lewarka. + to umiejscowienie lewarka.
Od kiedy założyłem na lato 17" felgi z oponami 225/45/17 Conti Sport Contact 3 auto zmieniło sie nie do poznania. Prowadzi się znacznie lepiej, komfort w ogóle się nie pogorszył a nawet zawieszenie pracuje z większą kulturą, no i wygląd zyskał, także polecam!
Siedzi się wysoko, więc OK. Przeszkadzają tylko czasem b. szerokie słupki.
Wszystko co trzeba jest pod ręką, obsługa jest bardzo intuicyjna. Dotyczy to równiez fabrycznej nawigacji.
Klima jest naprawdę wydajna, momentalnie schładza wnętrze w trybie auto. Ogrzewanie jak na diesla też jest b. dobre.
Zmieści się prawie wszystko. Super są osobne tylne fotele które można jednym ruchem wyjąć i mamy ogromną przestrzeń. W ogóle dziwię się ludziom że kupują dla rodziny takie kombi jak Focus czy Octavia. Ilość miejsca i komfort jest tutaj nieporównywalna, a kasy trza dać więcej.
Do 130 ok, potem trochę głośniej. Brakuje 6 biegu i w tym cały problem, ale da się przeżyć.
Jest naprawdę dobrze. Części są tanie, mało pali i nic się z nim nie dzieje. Nawet z tak demonizowanym FAPEM nie ma problemów. Wypala się szybko nawet w korkach, a wymiana przewidziana jest dopiero po 240 tyś km.
Nie ma lepszego auta z takim wyposażeniem w tej cenie.
Łączniki na gwarancji wymienili przy 40000 km z aluminiowych na stalowe i myślę że długo nie będę ich jeszcze wymieniał.
Awaria sprzegła przy 75 tyś km. Rozsypało się łożysko oporowe. Koszt w zaprzyjażnionym serwisie 1300 zł z wymianą ze wszystkimi uszczelniaczami. Dodam że w tym modelu zrezygnowano z dwumasy więc jest taniej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDI FAP 110KM 81kW [l/100km]

Citroen Berlingo II Combi