Ocena kierowcy - Citroen C1 I Hatchback

ijon, 18 lat temu
Silnik 1.0 i 68KM 50kW
Rok produkcji 2005
Citroen C1 I Hatchback 1.0 i 68KM 50kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
bardzo fajne autko, super wygląda, dobrze jeździ, tylko za duzo tych usterek
malutki silnik ale niespodziewanie mocny, ciekawe brzmienie, trochę za mało elastyczny - przy niskich prędkościach dławi się na dwójce
biegi ułożone typowo pod jazdę w trasie - wyprzedzanie z taką skrzynią to przyjemność, w mieście drażni ciągłe wbijanie jedynki na skrzyzowaniach
bardzo dobrze trzyma się drogi jednak jest minimalnie za twardy -czuć każdą dziurę w drodze a progi zwalniające już mi się zaczynają śnić po nocach
nie jest źle, ale przy wyjeżdżaniu tyłem z parkingu na boki nie widać nic
dobrej jakości materiały, bardzo ładne wnętrze, fotele ładne i wygodne
bez zastrzeżeń, szybko robi się ciepło i wieje w odpowiednich kierunkach, wiatrak nie robi zbyt dużo hałasu
dużo miejsca na nogi i na głowę, jedno z tych aut które wewnątrz są większe niż na zewnątrz
silnik robi dużo hałasu (jak każdy 3-cylindrowy) ale za to brzmi baardzo fajnie
spalanie niewielkie przy w miarę dużej mocy, gdyby zbiornik paliwa był parę litrów większy było by idealnie. Póki co auto jest na gwarancji, więc kosztów napraw nie ma ale już się boję co będzie za półtora roku. Krótko mówiąc - citroen
w momencie kupna nie było żadnych upustów ale teraz sytuacja się trochę polepszyła - 4 gwiazdki
z ludźmi z serwisu znam się doskonale, jestem u nich co dwa tygodnie. Coś się odklei, tu coś cieknie, tam coś stuka i tak w kółko. Być może, że są to choroby wieku dziecięcego (auto mam od sierpnia 05) ale niewielka to dla mnie pociecha
jak na razie problem z wyciekiem płynu z chłodnicy, auto było dwa razy w serwisie i nic to nie dało

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i 68KM 50kW [l/100km]

5,3