Ocena kierowcy - Citroen C3 I Hatchback

misiek, 18 lat temu
Silnik 1.1 i 61KM 45kW
Rok produkcji 2003
Citroen C3 I Hatchback 1.1 i 61KM 45kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Wszystko super. W większościu salonów miła obsługa itp.
Ładne przyspieszenie. Bardzo cichy silnik, a do tego ma dość dobre osiągi. Wiadomo nie można chcieć dużo od silnika 1,1 ale jak na taki mały silnik jest wszystko spoko.
Też jest dość dobrze sprzęgło jest troche miękkie, ale da się przyzwyczaić. Niekiedy biegi niebardzo wskakują, i trzeba dźwignię "dopchnąć" do końca.
Nie narzekam. Nie czuję naszych polskich dróg (zabardzo :) ), ale ogólnie jest bardzo dobrze.
Duża przednia szyba, wygięta do tyłu dająca możliwość spoglądania trochę w górę, gdy np. przeoczymy znak jadąc dość szybko. Jedyne co denerwuje, to zbyt gruba rama łacząca przednią szybę z szybą boczną.
Nawet jeżeli silnik jest nagrzany. Dość długo trzeba czekać, zanim temperatura w samochodzie będzie miała żądaną wartość.
Miejsca jest baaaaardzo dużo. Z przodu możemy usiaść bardzo wygodnie nie sciskając się zbytnio. Z tyłu też zawsze jest miejsce, i nie jest go mało tak jak np w Clio. No i to że samochód jest wysoki, to wysocy cenią sobie go bardzo mocno. Ja do takich też należę :)
Bardzo cicho, a co najwazniejsze jadąc autostradą nie odczuwamy prędkości. Tak fajnie się jedzie, a każde 100 km wydają się dużo krótsze, niż są w rzeczywistości.
Palliwa pali bardzo mało. czyli tak około 3,5-5,5l/100km kiedyś nawet dostałem z komputera pokładowego wynik zużycia 2,4l/100km, ale to było w niemczech, gdize cały czas jechałem około 150km/h. Na pełnym baku przejechałem z Poznania kawałek za Kielce i spowrotem. A tak nisko tylko dlatego, że gdy prawie rok temu byłem na komunii u kuzynki ktoś stuknął mi lekko lewą tylną lampę (sam plastik pęknął). Musiałem zapłacić 450 zł za całą lampę ;/
Jeżeli chodzi o model 1,1 to wszystko oki, ale schody zaczynają się w modelach o wiekszych silnikach, gdzie trzeba naprawdę dużo zapłacić, za brak mocy itp. Nie ma dużych różnic w mocy, a cena odrazu astronomiczna.
Ogólnie tworzywo z którego wykonane są osłony lamp itp. są dość słabe. Na początku miałem jakieś problemy z wtryskiem, ale na przeglądzie odrazu mi to ustawili tak jak to powinno wyglądać. No i jeszcze jedna udręka. Baaaaardzo czesto przepalają mi się żarówki w reflektorach. Przeciwmgielne wszystko ok, ale nie reflektory. W salonie mówią mi że musiałbym im zostawić samochód na jakiś czas, ale że to nie jest objęte gwarancją. Narazie mi to nie przeszkadza, ale kiedyś może to zrobię.
Przez te ponad 100000 km nie stało mi się nic powaznego, a moja praca wymaga bardzo dużej ilości przejechanych kilometrów.
Citroen C3 I Hatchback