Ocena kierowcy - Citroen C3 I Hatchback

Andrzej, 19 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 2003
Citroen C3 I Hatchback 1.4 i 16V 90KM 66kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Całkiem niezłe autko dla 2 dorosłych osób. Jeśli trzeba jechać z większym obciążeniem trzeba uważać na nierówności w drodze.
całkiem nieźle, pod warunkiem że obroty powyżej 3000.
musi się dogryźć, po 12 000 wszystko chodzi bezproblemowo, wcześniej bywało różnie z wrzuceniem trójki
bardzo precyzyjny, chociaż ze duży jak na takie autko promień skręu. Wcześniej jeździełem Audi A4 (większe auto) i miało ono zdecydowanie lepsze zalety niż C3
trzeba się przyzwyczajić do słuplków przednich. bardzo przydatne są też czujniki cofania (wykryjąnawet 15 cm krawężnik z tyłu)
przejechałem jednego dnia 1200 km, wysiadłem i chciałem zaraz z powrotem do niego siadać i jechać dalej.
klimatyzacja działa bez zarzutu, zimy jeszcze w nim nie przeżyłem więc nie wiem
z przodu znakomicie, z tyłu jak na wymiary zewnętrzne nie najgorzej. przyjemny bagażnik, chociaż trzeba wysoko podnosić rzeczy, aby coś do niego włożyć .
nienajgorzej, na skrzyżowaniach nie raz ma się wrażenie że silnik nie działa.
przy wstawionym gazie - jest rewelacja ( z klimą , 4 osoby i pełen bagażnik 9 l /100 gazu). W mieście podobnie. Bez obciążenia na trasie 8 l/100. Uwaga: powyżej 120 km/h silnik zaczyna zasysać paliwo w znacznie szybszym tempie.
W dziesięcoletnim Audi znacznie mniej rzeczy trzeszczało niż w rocznej C3. I dlaczego odboje na tylnej osi są na palstikowych uchwytach - przy więckszym obciążeniu i wjechaniu na jakąś podłużną nierówność na drodze rozpadają się.
Nie miałem żadnych problemów
Dziennik kosztów dla Citroen C3 I Hatchback 1.4 i 16V 90KM 66kW
8,7