Ocena kierowcy - Citroen C3 I Hatchback

Jarek (Pomorze), 18 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 2003
Citroen C3 I Hatchback 1.4 i 16V 90KM 66kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Samochód wybraliśmy ze względu na wyróżniający się design oraz zupełnie przyzwoity bagażnik. Zarabia na siebie i wozi nas na wakacje. Trochę mały dla czteroosobowej rodziny ale na razie wystarcza.
Moim zdaniem, zupełnie nieżle. To samochód do jazdy po mieście i w niedalekie trasy. W takim celu go kupiłem i uważam, że jest O.K.
Wszystko w porządku, choć czasem mam kłopoty z "wrzuceniem" wstecznego. Generalnie wszystko "wchodzi" jak należy.
Na zakrętach mam wrażenie, że zaraz się wywalę. Jeżdżę po Szczecinie i okolicach a tam same ronda.
Z przodu w porządku. Ale przy skrętach często muszę wychylać się żeby zobaczyć co też się kryje za przednimi słupkami.
Moim zdaniem zasługuje na piątkę. Niczego nie trzeba szukać, a regulacja radia przy kierownicy to duża wygoda. Jak miałbym się do czegoś przyczepić to może do foteli. Czaem coś łupie w krzyżu po dłuższej jeżdzie.
Jestem zadowolony, choć latem zdecydowanie przydałaby się klimatyzacja.
Z przodu miejsca wystarczy. Z tyłu siedziałem może ze dwa razy na krótkich odcinkach, ale tam wystarczająco miejsca jest chyba tylko dla dzieci. Z tym, że jak chciałbym więcej miejsca, to bym kupił vana.
Mi odpowiada. Można posłuchać muzyczki i spokojnie porozmawiać. Kogo bym nie przewiózł to mówi: "ale chichy".
Mógłby palić mniej, jak każdy, ale byłem na to przygotowany i w zasadzie spalanie jest zgodne z danymi producenta.
Moim zdaniem wart swojej ceny. Zawsze można sobie kupić lancię ypsilon za 60 000 zł..... Nasz kosztował 42 000.
Na drobiazgi nie narzekam. Raz coś mi tam piszczało w przednim kole. W serwisie szukali szukali i niewiele znależli. Parę szlifów i przestało.... Żarówki H7 przepalają się systematycznie raz w roku i obie prawie jednocześnie. Używam ich jednak przez cały rok.
Raz mnie holowali, ale tylko dlatego że były święta i nie było nikogo, kto podjechałby i sprawdził, co jest. Przy redukcji na mniejszy bieg zakrztusił się, szarpnął i ... pojechał dalej, ale zapaliła się lampka diagnostyki silnika. Samochód był na gwarancji, więc zadzwonilem na assistans. Wzięli mojego C3 na lawetę, dali drugi i chyba skończyło się na wyłączeniu kontrolki, bo nic nie znaleźli. Elektronika we francuzach to lekka przesada. Wciąż coś dzwoni i miga.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

5,9