Ocena kierowcy - Citroen C3 I Hatchback

Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: 5 lat
Citroen C3 I Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Według mnie elektryka w tym aucie działa bardzo dobrze obecnie mam przebieg 172 tys i auto śmiga bardzo dobrze,fakt że dbam o cytrynkę. Gdyby ludzie nie kupowali aut powypadkowych z rozbitym przodem to elektronika by się nie psuła albo z cofniętymi przebiegami. Albo z dużymi przebiegami ponad 300 tys.
Inne : Zużycie paliwa na trasie udało mi się zejść do 4.4 l PB 95 na 100 km wynik bardzo dobry, klima była wyłączona , nawiew pracował. W mieście z włączoną klimą auto pali 6 litrów. Bardzo miłe zaskoczenie co do spalania wiele osób krytykuje te auta, że są paliwo żerne. Może te osoby mają zabrudzone wtryskiwacze paliwa albo kupiły auto z niepewną przeszłością, luzy w zaworach itp. rzeczy.
Inne : Ocenę końcową wystawił bym 4.8/5 ponieważ nie ma aut idealnych ale temu w kategorii małe auta osobowe niczego mu nie brakuje .
Wygląd bardzo damski ale nie można mu nic zarzucić jest po prostu ładny i zgrabny.
Silnik 1.4 do miasta idealny a jeżdżę głównie po nim miałem kiedyś opla corse 1.4 silnik i mogę stwierdzić że c3 pracuje dużo ciszej i ekonomiczniej. Do miasta oceniłbym 5/5 a w trasie niestety tylko 4/5 z powodu tego że jest po prostu mały i ciężko do niego spakować całą rodzinę.
Bardzo ładnie pracuje biegi delikatnie wchodzą, jak za taką cenę rynkową skrzynia naprawdę dobrze pracuje z silnikiem. Brakuje 6 biegu ale co zrobić i tak te 5 przełożeń daje radę.
autko naprawdę zwrotne nawet żona sobie chwali jak musi parkować pod firmą na parkingu gdzie miejsca są naprawdę wąskie.
Karoseria hm.. tutaj jeśli chodzi o plastyki to wszytko bardzo ładnie zgrane brakuje tylko mi podłokietnika. Ale ogólnie wyposażenie prezentuje się całkiem dobrze. Nie używam pokrowcowy i fotele póki co bardzo dobrze wyglądają.
Samochód mały zwrotny i przez swoje nie za duże wymiary nieźle sobie radzi w parkowaniu w wąskie parkingi. Żona chwali sobie autko dla mnie jako faceta autko małe wole sedana. Ale użytkowałem go dość sporo gdy w moim starym aucie rozsypał się silnik i nie mogę powiedzieć złego słowa o widoczności.
Ogrzewanie działa poprawnie, brak zastrzeżeń.
W tak małym aucie przestrzeń dla kierowcy i pasażera? Miło się zaskoczyłem z przodku kierowca I pasażer dość sporo miejsca jak na takie małe autko można się miło usiąść. Gorzej sytuacja wygląda z tyłu jak ktoś ma ponad 180 cm wzrostu. Do 180 cm miejsca nie brakuje i jest całkiem wygodnie.
Z wyciszeniem w aucie tak średnio trochę głośno w środku ale uważam że to przez brak maty wygłuszającej pod maską i na komorze silnika. Więc gdyby było pewnie byłoby lepiej.
Wbrew pozorom jak na citroena (opinia dość awaryjna elektronika) w aucie nie padło mi jeszcze nic z elektryki przez tyle lat. W aucie wymieniane rzeczy eksploracyjne i końcówki drążka, ale możliwe przez to, że do domu prowadzi drodze utwardzona z licznymi dołkami i wybija się zawieszanie. Więc nie można się przyczepić do kosztów utrzymania są dość niskie i tanie części więc jak coś się popsuje to będzie taniej niż w polo czy innym małym aucie.
Cena bardzo adekwatna do jakości. W tej chwili można zakupić zadbany model c3 2007 z klimą w kwocie w granicach 13 tys. złotych . Wiem że wiele osób mnie skrytykują mnie, że można kupić i za 10 czy za 8. Jestem przekonany że te cenny z niższa cenną to auta sprowadzone bardzo często malowane albo z cofniętym przebiegiem. Polecam szukać auta z polskiego salonu dopłacić by potem auto nie stało u mechanika.
Nigdy auto mi nie padło na trasie z drobnych usterek to chyba tylko że kiedyś jak go kupiłem to musiałem wymienić termostat tania rzecz u mechanika zmieściłem się w granicach 200 złotych.
Poważne usterki nie zdarzyły mi się jeszcze, o ile się dba o auto to nie powinno być przygód i ma pewną historie bez napraw blacharskich czy też lakierniczych. Zależy od cb jakie autko kupisz szukaj z polskiego salonu z książką serwisową i nie będziesz narzekać na te autko.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

5,1