Ocena kierowcy - Citroen C3 I Hatchback

pusherr19, 5 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2005
Citroen C3 I Hatchback 1.6 i 16V 110KM 81kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Samochód kupiony jako pierwsze auto, więc moje oczekiwania nie były zbyt wysokie. Samochód do najwyższych lotów nie należy, dowodem czego jest chociażby jakość wykonania. Plastiki tutaj królują wszędzie, wyciszenie jest beznadziejne, drzwi są grubości kilku centymetrów, co za tym idzie przy głośniejszej muzyce trzeszczą, piszczą i wydaja inne dziwne dźwięki.
Chyba największy atut tego auta. Silnik jest naprawdę dynamiczny (głównie przez niską wagę samochodu) i elastyczny. Nie należy on niestety do ekonomicznych, ponieważ spalanie rzędu 8-9l w mieście to normalka. W trasie przy prędkościach niskich (około 90 km/h) waha się między 5-6l, co nie jest takim złym wynikiem. Silnik jest stosunkowo cichy, pomimo okropnego wygłuszenia samochodu. Przyśpieszenie nie powala ale jak na auto "miejskie" jest naprawdę wystarczające.
Ogólnie do skrzyni biegów nie mam zarzutów, jedynym mankamentem jest bieg wsteczny, który ma skłonności do trudnego wrzucenia, najlepszym rozwiązaniem na to jest ponowne wciśnięcie sprzęgła. Drugą małą wadą może być bardzo krótka piątka, ponieważ przy prędkości 50 km/h możemy bez problemu wrzucić 5 bieg na obroty ok. 1,5tyś.
Ni to rewelacja ni to beznadzieja, jest po prostu poprawnie. To jest francuz, a do tego Citroen, co za tym idzie zawieszenie miękkie jak poduszeczka, co ma swoje wady i zalety. Jeżeli ktoś jeździ tylko w trasy lub po mieście to polecam jak najbardziej, jeżeli ktoś za to mieszka w lesie lub w miejscu z trudnym dojazdem, to nie kompletnie nie polecam, ponieważ każda dziura to horror.
Widoczność do tyłu jak najbardziej na plus. Do przodu wiele zależy od pozycji kierowcy, ponieważ można siedzieć albo bardzo wysoko (niczym w prawdziwym SUV'ie) lub bardzo nisko (niczym w samochodzie sportowym). Jeżeli chodzi o widoczność w bok to ja osobiście mam problem. Do najwyższych nie należę (178cm) a moja głowa jest idealnie na wysokości słupka B.
Jest czytelnie, ale to głównie dlatego, że tutaj nie ma prawie guzików. Więc jeżeli ktoś lubi prostotę to plusik.
Najlepsza cecha tego samochodu. Wentylacja bardzo szybko nagrzewa, już po 2-3 minutach (mówimy o mrozie rzędu -10 stopni), a klimatyzacja działa bez zarzutów
Jest to samochód mały więc miejsca nie ma za dużo. Ja siedząc w pozycji wygodnej muszę za każdym razem się przysuwać gdy ktoś ma za mną siedzieć. Raz postanowiłem sobie przetestować ile rzeczywiście jest z tyłu miejsca i byłem w szoku. Usiadłem sam za sobą i siedziałem w pozycji "na baczność".
No tutaj ten samochód zdecydowanie zasługuje na niską notę. Silnika nie słychać do 50 km/h, potem jest szelest itd. Puszczając muzykę na średniej głośności ludzie z zewnątrz słyszą muzykę jakby siedzieli w środku, masakra...
Jeżeli chodzi o samo paliwo to nie jest źle, moje trasy opierają się głównie na długodystansówkach, koszty napraw też nie są wysokie ponieważ poza wymienionymi płynami i rozrządem.
Samochód za 10 tyś złoty, za tą cenę można znaleść dużo lepszy samochód.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 110KM 81kW [l/100km]

Citroen C3 I Hatchback