Ocena kierowcy - Citroen C3 I Hatchback

Citroen C3 I Hatchback 1.4 HDi 70KM 51kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Zawieszenie
Układ hamulcowy
Przeciętne auto, dobre na zakupy do marketu podjechac, całkiem ładna deska ale na dłuższe trasy sie nie nadaje. Wyprzedzanie tym 1.4 HDI do przyjemnych nie należy, hamulce też słabe i zawias niepewny.
Niskie spalanie to jedyna zaleta. Poza tym strasznie słabo sie zbiera, praktycznie jak sie auto toczy trzeba włączać jedynke, bo z dwójki może zdechnąć. Silnik jak na diesla w miare cichy, ale jego dźwięk nie należy do przyjemnych. Następnym razem kupie benzyne jakąś bo takim dieslem przyjemności nie mam z jazdy żadnej.
Na początku była w miare precyzyjna, ale z czasem sie rozklekotała.
Poprzeczna nierówność na zakręcie pokazuje jak nie należy konstruować zawieszeń. Jakby tył przeskakiwał na bok. W żadnym aucie nie czułem sie tak niepewnie !!! Kolejny minus zachowanie w szybkich zakrętach. Plus za komfort przy małych prędkościach i naszych dziurach.
W sumie tylko lusterka mogłyby być większe, reszta OK
Bez rewelacji, minusów też nie ma więc przeciętnie.
Ogrzewanie OK, Klima słabo
Mam wrażenie że miejsca na nogi z tyłu mniej niż w Corsie z lat 90-tych. Śmieszy mnie też podłokietnik w tak małym aucie.
Ok, jak na takie auto oczywiście.
miasto - 6 litrów, trasa ok. 100km/h - 5 litrów, ale np. autostrada i ok. 140km/h to 8-9 litrów spali. Przeglądy do przyjęcia.
Jakoś często przepalają sie żarówki, mruga prędkościomierz i inne lampki na desce, ogólnie elektryka szwankuje. Poza tym zawieszenie, niby auto na gwarancji ale dużo części nie podlega !!! albo są do jakiegoś przebiegu np. 40tys. !!! Chyba nie tak powinno być.
Wpadł pedał sprzęgła w podłoge, taka może średnio poważna awaria ale jechać sie nie dało.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 HDi 70KM 51kW [l/100km]

5,4