Ocena kierowcy - Citroen C3 I Hatchback

Silnik 1.4 HDi 70KM 51kW
Rok produkcji 2004
Okres użytkowania: 5 lat
Citroen C3 I Hatchback 1.4 HDi 70KM 51kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : W ciągu 3 pierwszych miesięcy przez silnik samochód był 3 razy w serwisie
Autko zdecydowanie piękne, ale bardzo awaryjne. Jak już to może je kupić kobieta, która jeździ tylko na zakupy bądź po dzieci. Nie nadaje się na ciągłe długie trasy.
Powiem tak: silnik słabiutki, słabiutkie przyspieszenie. W pierwszym tygodniu dzięki niemu samochód siadł i siadał regularnie przez 3 pierwsze miesiące. Potem były cyry: przy wyprzedzaniu zwalniał, chociaż noga cały czas była na gazie.
Jak chyba wszystko w tym samochodzie się psuła. W połowie drogi orientowałam się, że nie mogę wrzucić trójki, nie mówiąc już o dalszych biegach.
Klimatyzacja co trochę siadała. Czasami auto przegrzewało się i trzeba było puścić strumień ciepłego powietrza na samochód.
Na zużycie paliwa nie mogę narzekać, było okey. Jednak części nie zaliczyłabym do najtańszych.
Okazało się, że w cudownym salonie Citroena sprzedali mi tłuczone auto. Prawdopodobnie było tak skasowane, że musieli zmienić silnik itd. Co więcej: na samochodzie były DWA rodzaje lakieru! Wydałam 40 tysięcy w błoto. Nigdy więcej! Co więcej: serwis słaby, cała wina \"usterek silnika\" była zrzucana na mnie. Obsługa po zakupie nie miła. Cieszę się, że auto poszło na złom.
Mogę powiedzieć o niezawodności tyle, że auto co trochę stało u mechanika. A to klimatyzacja, a to coś ze spryskiwaczami. I pożera żarówki jak smok!
Auto już 2 tygodnie od zakupu się rozkroczyło. Padł silnik, musiał być holowany. Siadała skrzynia biegów, sprzęgło.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 HDi 70KM 51kW [l/100km]

6,9