Ocena kierowcy - Citroen C3 I Hatchback

Rok produkcji 2006
Citroen C3 I Hatchback 1.4 HDi 70KM 51kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Cichutki, przyjemny dźwięk i cudowne spalanie
Inne : Wygląd również na plus jak i prowadzenie
Super. Autko w wersji exclusive, szmery, bajery, czujnik deszczu, zmierzchu, czujniki parkowania... Prowadzenie świetne, spalanie minimalne, na spokojnej trasie (80-90KM/h) wynosi 3,6l/100km. Na prawdę polecam. Super widoczność, idealna pozycja za kierownicą, poleciłbym to auto każdemu. Jako, że przyjęło się, że cytryna jest bardziej kobiecym autem to nieco się obawiałem przed zakupem ale całkowicie niepotrzebnie. :)
Silnik polecam całym sercem. Jak ktoś szuka na pierwsze auto to jak najbardziej. Demonem prędkości nie jest - przypominam, że to tylko 68KM ale idzie wyprzedzić, żwawo przyspieszyć, silnik ma przyjemny dźwięk a spalanie.... bajka !
Tu już nieco gorzej. Często jest problem z wrzuceniem biegu wstecznego, trzeba powrócić na bieg jałowy, puścić pedał sprzęgła i ponownie wcisnąć i próbować wrzucić bieg. Generalnie wchodzą gładko.
4 gwiazdeczki, dlatego, że auto jest bardzo mało zwrotne. Dla porównania - Renault Laguna, dużo większy samochód a parkuje się na prawdę dużo lepiej, w citroenie skręcając koła do oporu, mamy wrażenie, że tylko delikatnie zmienił on tor jazdy :) :)
Citroen. Nie jest źle, wszystko dosyć mięciutkie ale ani grama rdzy czy czegokolwiek.
Tak! Gdybym mógł, dałbym 6 a nawet i 100 gwiazdek za widoczność. Widoczność w tym samochodzie to bajka. Duże szyby, dosyć prosty kształt auta, widać każdy zakamarek. Wystarczy przysunąć głowę do szyby i można spokojnie zobaczyć krawężnik
Pozycja za kierownicą fantastyczna, siedzi się dość wysoko, kierownica przyjemna, zwłaszcza ta obita skórą, przełącznik i guziki intuicyjne, wszystko usadowione na swoim miejscu :) fotele wygodne, nawet na dłuższą trasę, kierownica regulowana w dwóch płaszczyznach a w wersji z kubełkowymi fotelami świetne podłokietniki. Tempomat, sterowanie radiem przy kierownicy, automatyczna klimatyzacja? Halo halo, gdzie ja jestem? Czy to wciąż moja mała cytryna? :) Tak! :) Duży plus za wyposażenie. Na prawdę łatwo znaleźć fajną wersję a prowadzi się na prawdę bardzo przyjemnie.
Zimą szybko się nagrzewa, latem zaś również dość szybko można się schłodzić. Mały minusik za to, że przy wyłączonej klimatyzacji w porach nocnych, mglistych czy deszczu - parują szyby. Oczywiście po włączeniu problem automatycznie znika ale czasem bez sensu jest jechać w nocy przy 15 stopniach na dworze z włączoną klimatyzacją..
Oczywiście, że dam 5 gwiazdek z tego względu, że jak na auto typowo miejskie, można podróżować calkoem swobodnie w 4 osoby, choć na dłuższe trasy pewnie byłoby to dosyć uciążliwe.
Mogło być lepiej, ale spokojnie, do 150km/h słychać jeszcze własne myśli :)
Jeśli chodzi o usterki to na razie odkąd ją kupilem wymieniłem olej z filtrami, 2 łożyska w kołach, 2 żarówki i świece żarowe zimą bo mialem problem z odpalaniem przy -20st. Odwdzięcza się to spalaniem :)
Zadbany egzemplarz z fajnym wyposażeniem możemy znaleźć już za ok 10 tys zł. Myślę, że warto. 12 letnie auto, z dobrym wyposażeniem, ekonomicznym silnikiem i przy okazji świetnie się prowadzi, 3 x tak
Czujnik światła stopu, żarówka, nic praktycznie poza tym.
Kompletnie nic się nie działo

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 HDi 70KM 51kW [l/100km]

5,2