Lista ocen Citroen C4 Cactus Crossover (28) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~SAR37
Crossover 1.2 PureTech 110KM 81kW
Cactus przykleja się do asfaltu - pomimo wysokiego prześwitu (ponad 14cm) auto nadzwyczaj dobrze trzyma się drogi. W prowadzeniu jest precyzyjny i dobrze zestrojony. Minusem, pod względem komfortu jest pewna sztywność układu podczas pokonywania drobnych nierówności - słychać wtedy duże stuki z nadwozia. Podobnie jest przy większych prędkościach i jeździe po nierównościach poprzecznych. Im mniejsza prędkość tym lepsze tłumienie.
~Robert
Crossover 1.6 BlueHDi 82g 99KM 73kW
Nie ma się do czego przyczepić. Nieco sztywne zawieszenie powoduje nerwowe podskakiwanie podczas pokonywania progów zwalniających ale to jedyny mankament który zauważyłem. Tor prowadzenia nawet przy wyższych prędkościach bez zarzutu. Prześwit wydaje się większy niż w klasycznych osobówkach, jednak do klasy SUV trochę brakuje.
~bidżej
Crossover 1.6 BlueHDi 100KM 74kW
Dałbym 3 gwiazdki, ale biorąc pod uwagę wygląd i targetowanie kaktusa, jest to całkowity zawód. Komfort nędzny, precyzja prowadzenia żadna. Wspomaganie kierownicy za słabe żeby kręcić jednym palcem, a za mocne do ostrzejszej jazdy. Zero informacji o drodze na kierownicy. Zawieszenie głośne i gumowate.
~Seeback
Crossover 1.2 PureTech 82KM 60kW
Bardzo dobry kompromis w wygodzie, zawieszenie nie jest zbyt twarde, ale samochód dość lekki i nie przechyla się za bardzo. Większe wahania obserwuje przód-tył przy przyspieszaniu, wrażenie trochę jak w dużym suvie. Podobne miałem w Range Roverze ;)
~Krzysztof
Crossover 1.2 PureTech 82KM 60kW
Jeździ się komfortowo, ale też dosyć twardo co mnie zaskoczyło (pozytywnie), gdyż zawsze uważałem że Citroen to miękkie "bujadełko". Wszystkie nierówności zawieszenie wybiera prawidłowo, bez większych uwag.
~Maciej
Crossover 1.2 PureTech 82KM 60kW
Komfort jest doskonały. W środku cicho spokojnie, auto płynie, zawieszenie perfekcyjne. Doskonale trzyma się drogi. Mamy 17 calowe koła z szerokimi oponami. Nie wychyla się na zakrętach i dobrze trzyma się drogi.
~arkadius333
Crossover 1.2 PureTech 82KM 60kW
doskonały układ jezdny, dobrze trzyma się drogi, jest nieco utwardzony, więc na dołkach czuć auto ale absolutnie nie przeszkadza, siedzenia bardzo miękkie więc się nie podskakuje.
~Lukasz Taczek
Crossover 1.2 PureTech 82KM 60kW
Elegancki...komfortowy...unikalbym ostrych zakretow przy wyzszych predkosciach bo buja i jeat ryzyko utraty poczucia bezpieczenstwa i kontroli za kolkiem.
~Piotrek
Crossover 1.2 PureTech 82KM 60kW
Przy starcie podnosi nos, przy hamowaniu daje nura, ale za to pięknie jeździ po zakrętach. Spora w tym zaleta kół, nasz ma 17 calowe z niskim profilem.
~Paweł
Crossover 1.2 PureTech 82KM 60kW
Zestrojony jak na crossovera. przy większych prędkościach lubi się przechylić. Dla mniej zdecydowanych i bardziej bojaźliwych system kontroli trakcji.
Citroen C4 Cactus Crossover