Ocena kierowcy - Citroen C4 Picasso I

Silnik 1.6 HDi FAP 112KM 82kW
Rok produkcji 2011
Okres użytkowania: 5 lat
Citroen C4 Picasso I 1.6 HDi FAP 112KM 82kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Zalecana wymiana paska rozrządu przy 240 tyś !!!. Ja bojąc się o jego stan wymieniłem go przy 215 tyś i okazało się, iż niepotrzebnie bo wyglądał jak "nówka" ze sklepu ("0" zużycia).
Za nieduże pieniądze Citroen daje naprawdę nieźle wyposażone auto.
przy skrzyni MCP naprawdę odpoczywam od sprzęgła
Auto ma twarde zawieszenie, aby plomby nie wypadały jeżdżę z lekko obniżonym ciśnieniem w oponach (-0,2 bar).
Piękne auto, po 5 latach w dalszym ciągu się nim zachwycam i ciągle chce mi się go naprawiać ;)
Aż za dobra :)
Wszystko idealnie.
Brak tunelu środkowego - rewelacja (fajne miejsce na zakupy), z tyłu też wygodnie.
Po mojej ingerencji w uszczelki szyb przednich drzwi jest naprawdę cicho (przy 150 km/godz. można spokojnie rozmawiać, wcześniej starałem się nie przekraczać 130 bo była masakra).
Rewelka
Czasami elektryczne szyby żyją własnym życiem, ale ostatecznie zawsze udaje się je jakoś zamknąć :))) (błąd w oprogramowaniu ale w sumie niedokuczliwy).
1) Pompa wtryskowa wysokiego ciśnienia padła przy 215 tyś. (przepustnica praktycznie w tym samym czasie) - na szczęście jest dużo tanich części używanych. 2) problemy z klimatyzacją (w każdym roku eksploatacji): a to cewka, a to sprzęgło ... ostatecznie przy 210 tyś. wymieniłem sprężarkę.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi FAP 112KM 82kW [l/100km]

Citroen C4 Picasso I