Lista ocen Citroen C4 Picasso II Picasso Facelifting 1.6 BlueHDi 120KM 88kW 2016-2018 (4) - Skrzynia biegów

~dodo34
Picasso Facelifting 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
Jedna z niewielu wad w tym aucie, ale podobno wszystkie francuzy tak mają. Ostatnio jeździłem autami z dalekiego wschodu oraz zza naszej zachodniej granicy i tam mechanizmy zmiany biegów są o niebo lepsze. Zestopniowanie jest super (na 6tym biegu, przy 120km/h niewiele ponad 2tys.obr), ale samo przełączanie to jak mieszanie kijem w orzechach. Po kilku miesiącach już się przyzwyczaiłem, niektórzy takim mechanizmem się nawet zachwycają, ale...
~Bushido
Picasso Facelifting 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
W miarę płynnie zmienia biegi ale potrafi szarpać przy zrzucaniu z 3 na 2 bieg.Bardzo przeciąga bieg po manewrze wyprzedzania tak jakby myślała skrzynia że jeszcze coś będę chciał wyprzedzać i trzyma niższy bieg nawet pół kilometra po zakończonym wyprzedzaniu.Zazwyczaj wrzucam wyższy bieg manetką bo taka jazda na wysokich obrotach strasznie drażni.
~Kropi
Picasso Facelifting 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
Lekko haczy, choć po pierwszym tysiącu km zdecydowanie mniej. Niewygodna, twarda i duża gała, to jest z pewnością temat dla projektantów przy kolejnym liftingu. Zestopniowanie bez zarzutu.
~Harold
Picasso Facelifting 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
Poręczna gałka, biegi wchodzą płynnie z elegancją.
Citroen C4 Picasso II Picasso Facelifting