Ocena kierowcy - Citroen C4 Picasso II Picasso

rob75, 7 lat temu
Silnik 1.6 16v THP 156KM 115kW
Rok produkcji 2014
Citroen C4 Picasso II Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW od 2013 - Oceń swoje auto
Inne : komfort jest większy niż się spodziewałem
Silnik : zdecydowanie łańcuch rozrządu
Moicny i słaby puknt tego samochodu. Z jednej strony doskonała kultura pracy, przyspieszenie, cichy. A z drugiej strony awarie łańcucha rozrządu. Niech Was nie zmylą artykuły w necie, że problem został już wyeliminowany w nowszych modelach. Może jest trochę lepiej, ale szału nie ma. Ja już drugi raz będę rozrząd wymieniał przy przebiegu... 43000km. Dodam, że olej wymieniam raz na rok, sprawdzam stany oleju (górny poziom) i stosuję się do innych zaleceń dot. trwałości rozrządu. Jedynym grzechem są prędkości na trasie... 140-170 km/h. Ale czy to jest jakieś przegięcie ? :)
fajna skrzynia, nie ma się do czego przyczepić. Moze nieco głośna zmiana biegów, ale mnie to nie przeszkadza. Bieg 6 rewelacja.
Jak na razie wszystko gra. Nie mam uwag. ładnie trzyma się drogi. W porównaniu z Xsarą Picasso mniej komfortowe ale za to bezpieczniejsze z uwagi na trzymanie się drogi.
Rewelacja! Jak we wszystkich vanach Citroena. Co prawda szyba z tyłu bardzo mała, ale taki teraz trend. Wszytskie modele wypozażone w czujniki i... chyba kamery cofania. Ja w każdym razie mam i chwalę sobie.
W zasadzie wszystko na swoim miejscu. Moze trochę panel sterowania na początku skomplikowany i czasami człowiek zastanawia się jak to zrobić, ale później już bardziej intuicyjne. Na minus zaliczam mniejsze kieszenie w drzwiach i w ogóle mniej schowków niż w Xsarze Picasso. Bardzo mały schowek po stronioe pasażera, jak doda się jeszcze odtwarzacz CD, który jest tam umieszczany to w ogóle tylko książka serwisowa się zmieści :))) No i partę płyt CD.
W zasadzie ok. Szybko i sprawnie :)
Jak to w cintroenowych vanach. Dużo miejsca. Zarówno dla kierowcy jak i pasażera.
Doskonale. Nic dodać nic ująć. Xsarę Picasso miałem 1,6 HDI więc z zasady było głośniej, ale tutaj naprawde bez zarzutu.
W sumie jak na benzynę nie najgorzej. Ale przydałoby się, żeby tak o litr mniej palił :) Średnie zużycie w cyklu mieszanym wychodzi mi ok 8,5-9,0 litra. No ale to sprawa indywidualna. Można zejść do 7,5 ale też dojechać do 10 :)
Tu odniosę się do pytania czy kupiłbym ten samochód jeszcze raz bo nie mozna tego zkometnować niżej. Kupiłbym, ale z innym silnikiem. No chyba, że nie przejmujemy się tym, że co 1 lub 2 przeglądy zmianiamy łańcuch i tyle. Bo sam silnik (jego osiągi i kultura pracy) są naprawdę świetne.
2 akcje serwisowe. Wymiana jakiś śrub w zawieszeniu oraz zmiana oprogramowania. W sumie nie przypominam sobie, żeby coś mi jeszcze wymieniali.
Łańcuch, łańcuch i jeszcze raz łańcuch. Najsłabszy punkt tego samochodu z silnikiem 1,6 thp. Polecam wykupienie wydłużonej gwarancji. Na pewno zwróci się :) a poza tym jesteśmy zabezpieczeni na inne ewentualne awarie i usterki.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16v THP 156KM 115kW [l/100km]

7,7