Ocena kierowcy - Citroen C4 Picasso II Picasso

Karol, 6 lat temu
Silnik 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Rok produkcji 2015
Citroen C4 Picasso II Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW 2014-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : Mocny, bezawaryjny i oszczędny
Zawieszenie : Znakomicie radzi sobie z naszymi drogami
Karoseria : Przestronna, wygodna i cicha
Inne : Głośnik padł ;)
Auto bardzo dobre i w trasy jak i w miejską dżunglę. Wygodne, ciche, pojemne i znakomicie wyposażone. To jest moja pierwsza przygoda z autem na F i mogę śmiało powiedzieć, że ten stereotyp jest mocno wydumany i kompletnie nieprawdziwy. Mało tego mój silnik już zaczyna przebijać 1,9 tdi od vw pod każdym względem.
Nie mam żadnych zastrzeżeń, no może mógł by troszkę ciszej pracować ale nie można mieć wszystkiego. Jest elastyczny i niesamowicie dynamiczny.
Z tego co wiem to konstrukcja japońska firmy Aisin. To moja druga skrzynia automatyczna i poprzednia też była tej firmy. Nie szarpie - zmiana biegów prawie w ogóle nieodczuwalna, Manetka przy kierownicy wymaga przyzwyczajenia. Automat tradycyjny więc trochę wolny ale przecież to nie bolid.
Wielki plus!!! Wcale nie jest miękki i pływający jak to niektórzy oceniają. Jest znakomicie zestrojony z tego typu autem. Nic nie puka, bardzo ładnie wybiera nierówności, na zakrętach nie pochyla się. To naprawdę dobre zawieszenie.
Cóż, chyba za mało lat ma auto żeby coś powiedzieć. Na razie żadnych zatrzeżeń
Bardzo łatwo się manewruje tym autem. Szyba wchodząca na dach ułatwia obserwowanie świateł na skrzyżowaniu. A co najważniejsze - w aucie jest widno!
Z kierownicy można prawie wszystko ustawiać, trochę trzeba gałkologię opanować ale to nie problem. Nawet biegi można wrzucić bez puszczania kierownicy. Dużo schowków, ładnie wszystko podświetlone... Nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Naczytałem się, że fatalna obsługa klimatyzacji na panelu dotykowym. Ja nie mam z tym problemu! Poza tym, no przepraszam ale jak ustawiłem temperaturę i włączyłem auto na początku użytkowania, tak może może 3 razy zmieniałem nastawy.
Znakomicie, klima spokojnie daje sobie radę z tak dużą kubaturą. Zimą, zanim pojawi się pierwsza kreska na wskaźniku temperatury silnika, już ciepło idzie na kabinę. Z tyło niezależne nadmuch z możliwością sterowania - czyli można powiedzieć że klima czterostrefowa. Nie mam żadnych zastrzeżeń.
Mega plus. Auto z zewnątrz wygląda na nie za duże ale w środku miejsca..... od groma. Z tyłu są 3 niezależne fotele i mieszczą się wygodnie 3 osoby - tego nie było w poprzednich moich autach. Zmieszczą się nawet 3 foleliki dla dzieci. Bagażnik foremny ok 600 l a ponad 700 l do dachu więc naprawdę dużo. Pasażerowie z tyło mają lampki do czytanie w suficie oraz przy stolikach. To jest naprawdę wygodny samochód
Tutaj daje jedną gwiazdkę mniej bo na zewnątrz i na postoju słychać silnik. W trasie jest bardzo cicho i można swobodnie rozmawiać nawet z prędkościami większymi niż dopuszczalne na autostradzie.
W aucie dopiero skończyła się gwarancja ale nie wykupiłem dalszej. NIc się nie psuje, tylko olej i paliwo się leje. Wg producenta auto pali 5,5 litra w mieście i 4 w trasie. Oczywiście bardzo mało realne takie spalanie ale... przeczytałem jak się robi taki test i poświęciłem cały zbiornik na mega ekonomiczną jazdę i twierdzę, że jest to możliwe do osiągnięcia. Ale nie da się tak jeździć cały czas.
Auto nie jest jakoś kosmicznie drogie a jeździ się znakomicie, wygodnie i na razie bez usterek. Więc.....
Najpoważniejszą i na razie jedyną usterką było charczenie głośnika w drzwiach pasażera z przodu. Został wymieniony.
Patrz wyżej

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 BlueHDi 150KM 110kW [l/100km]