Lista ocen Citroen C4 I Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW 2004-2008 (25) - Silnik

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kacper
Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW
Nie chcę nawet wyobrażać sobie jazdy tym autem z najsłabszym benzyniakiem (1.4 litra pojemności). Czysto subiektywnie jest ono po prostu trochę za ciężkie, żeby z jakąś niewiarygodną łatwością rozbujać za pomocą tej jednostki tę budę spod świateł, czy też na autostradzie. Podsumowałbym, że silnik jest po prostu w porządku. Nie psuł się, był relatywnie prosty w obsłudze, nie pił oleju. Własne odczucia przy tych plusach schodzą jednak na nieco...
~Mirek
Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW
1.6 benzyna to nie jest demon prędkości i przyspieszenia. W konfiguracji z klasycznym 4-biegowym automatem pozwala na jazdę z prędkościami dopuszczonymi w naszym prawie. Spalanie na poziomie średnim 8,4 l/100km jest wynikiem wg mnie dobrym. Sam osobiście potrafiłem na trasie zejść ze spalaniem 7,2l/100km. Cały czas działa klima ustawiona w trybie auto. Niestety spalanie w mieście to już 11l/100km. Korki i częste światła w dużym mieście robią...
Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW
Samochód jest jeszcze niedotarty, więc jeszcze nie próbowałem go krecić powyżej 4000 tys. obrotów, pomimo tego bardzo dobrze radzi sobie z tym, ważącym wcale nie mało, autem. Praktycznie na żadnym biegu nie zabraknie nam mocy aby wyprzedzić, sprzedawca twierdził, iż ten silnik przy 2000 tys. obrotów generuje 90% swojej mocy i użytkowanie zdaje się to potwierdzać.
~max87
Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW
Przecięta dynamika i kultura pracy. Jednostka pozbawiona turbo o stosunkowo prostej konstrukcji i o długim stażu na rynku. To przekłada się na ponadprzeciętną niezawodność. Podczas mojej 11 letniej eksploatacji nie działo się nic. Przy 118 tys km wymiana rozrządu i sprzęgła. Poza tym regularny serwis.
~Rafał
Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW
Żwawo reaguje na pedał gazu, mocy wystarcza mu do dynamicznego poruszania się po mieście. Nie należy się jednak po nim spodziewać, że będzie pobijał rekordy prędkości. Z pewnością jednak jest to wymarzona jednostka dla ludzi, którzy liczą się z kosztami eksploatacji.
~silwer
Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW
ocene "doskonala" pozostawiena czas, jak bede jezdzil Mercedesem :) C4 przy tym silniku przyjemnie wkreca sie na duze predkosci, bez problemu z 50 km/h przyspiesza na 5 biegu, choc do szybkiego wyprzedzania potrzeba redukcji
~tomasz
Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW
Auto bardzo przyzwoicie przyśpiesza i jest niezwykle elastyczne - powyżej 3000 obr./min. jest lepiej, ale oczywiście też i głośniej. W spokojnej jeździe silnika nie słychać.
~Adrian
Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW
Bardzo fajny silnik 1.6 110km, wcześniej jeździłem i nadal jeżdże focusem mr99 1.6 trend i dosyć podobne chodzi - w pozytywnym tego słowa znczeniu.
~Przem
Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW
Może nieco paliwożerny, ale sprawdzonej konstrukcji i "bez wysokich kosztów utrzymania niskiego spalania"
~Mario
Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW
Silnik daje rade przy codziennej jeżdzie. Jest dość zrywny ale powyżej 150km/h sąspore braki (mały problem), spalanie do przyjęcia
Citroen C4 I Coupe