Ocena kierowcy - Citroen C4 I Coupe

Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: 5 lat
Citroen C4 I Coupe 1.6 HDI 92KM 68kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Inne
Samochód w miarę nowy ale już z przebiegiem blisko 270 tys km. Silnik pracuje jak nowy, nie stracił dynamiki. żadnych wycieków ani spalania oleju. Skrzynia pracuje jak od nowości, poza wymianą amortyzatorów i kilku gum żadnych problemów z zawieszeniem. Jestem niesamowicie zaskoczony tym że ten samochód jest ostro traktowany, jeździ po kiepskich drogach, dostaje często mocno w tyłek a każdego ranka zapala, jeździ kilkaset km i odstawia mnie do domu bez żadnych problemów. Dziś robiłem przegląd na stacji diagnostycznej, żadnej usterki nie wykryto.
Silnik świetnie wyciszony. Mimo że to słabsza wersja całkiem niezła dynamika, bez stresu daje rade nawet w trasie.
Skrzynia mogła by być precyzyjniejsza ale ogólnie nie jest źle. Wg mnie brakuje 6-go biegu.
Samochód całkiem komfortowy choć układ kierowniczy nieco psuje całe wrażenie.
Przednie słupki potrafią przysłonić całkiem spory kawałek drogi ale nie ma specjalnej tragedii
Wszystko a swoim miejscu, pod ręką. Fotele wygodne, ale nie za miękkie. Nie czuć bólu pleców nawet po kilkuset kilometrach. Przyzwoite trzymanie boczne, długie siedzisko. Wyraźny wyświetlacz prędkości jak i cały elektroniczny panel choć wyświetlacz obrotomierza mógłby mieć więcej uroku. Plastiki raczej twardawe ale dosyć odporne na zarysowania. Wnętrze smutnawe i nieco spartanskie ale w moim wypadku to van więc nie przeszkadza mi to zbyt.
Żadnych szczególnych pochwał ale i przyczepić sie nie ma do czego, stosunkowo szybko robi się ciepło we wnętrzu.
Mam wersję \"Van\" więc tylko dwa fotele ale przestrzeń dla kierowcy naprawdę wyborna.
Zawieszenie pracuje cicho, jak już pisałem silnik świetnie wyciszony.
Komputer pokazuje średnie spalanie 5,4 ale do tego trzeba dodać jakieś 0,4. Tak czy inaczej poniżej 6 na 100. Z czego większość w trasie ale przeważnie powyżej 110 km/h. Uważam wiec że nie jest źle.
Jestem mega zadowolony z tego auta. Naprawdę miłe zaskoczenie.
Kilka pierdól wyskoczyło ale nic poważnego.
Przebieg 263 tys km, żadnych poważnych usterek. S

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDI 92KM 68kW [l/100km]