Ocena kierowcy - Citroen C4 I Coupe

zack, 11 lat temu
Silnik 1.6 HDI 92KM 68kW
Rok produkcji 2007
Citroen C4 I Coupe 1.6 HDI 92KM 68kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Posiadam ten samochód ponad dwa lata. Od zawsze byłem fanem citroenów, choć raczej tych starszej generacji. C4 otrzymałem od szefa gdy auto miało przebieg 150 tys km. W tej chwili ma 281 tys i jestem w szoku! Jest używane każdego dnia i na długich dystansach. W tym aucie nigdy nie miała miejsca poważna usterka. Najpoważniejsza to awaria tylnej klapy i regulacji nawiewu. Poza tym nic, kompletnie nic! Auto zapala rano, wiezie mnie kilkaset km i przywozi pod dom. Wg mnie Citroen wykonał dobrą robotę a auto jeśli o nie dbamy odwdzięczy się dużym, bezawaryjnym przebiegiem.
Silnik żwawy choć to najsłabsza wersja dieslowska. Mój C4 to van wiec niższa waga rekompensuje nieco nikłą ilość koni mechanicznych.
Nie jest idealnie, nie ma porównania do skrzyń w samochodach rodem z kraju kwitnącej wiśni ale nie jest źle, biegi wchodza bez zarzutu, bez zgrzytów. Czasem jednak brakuje mi szóstki.
Jak to u Citroena, wygodnie ale nie ma oczywiście porównania z modelami z hydropneumatyką. C4 zbliżył się i w tej dziedzinie blisko do modeli niemieckich producentów.
Do przodu wzorowo, nieco przeszkadzają boczne słupki przednie. Mam vana więc wewnętrznego lusterka wstecznego nie używam.
Wszystko na swoim miejscu, pod ręką. Nie każdemu przypadnie do gustu nieruchomy środek kierownicy ale wg mnie to świetne rozwiazanie.
Nie mam klimy ale mieszkam w kraju gdzie nie jest przesadnie ciepło. Natomiast ogrzewanie wzorowe, nawet w mroźne dni można nagrzać jak w piekle i to bardzo szybko.
Jezdze sam, z tyłu nie mam siedzeń. Dla kierowcy miejsca pod dostatniem, wg mnie idealnie.
Jak na diesla jest cicho. Przy wyższej prędkości szum ale to chyba standard w wiekszości aut tej klasy.
Spalanie od 4,9 do 5,7 w zależności od stylu jazdy. Moja ocena w tym temacie to zdecydowana 5.
Awaria regulacji siły nawiewu, awaria tylnej klapy, kiepsko umiejscowione gniazdo zapalniczki przez co łatwo można je uszkodzić co treż zrobiłem. Poza tym nic! Jak na samochód z prawie 300 tys km przebiegu to chyba świetnie.
Nic. Turbo, skrzynia, cały silnik, zawieszenie, wszystko gra. Oczywiscie regularna wymiana płynów, klocków, tarcz, amortyzatorów itp. Żadnych niespodziewanych awarii. Jestem mega zadowolony i zaskoczony.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDI 92KM 68kW [l/100km]

5,2