Ocena kierowcy - Citroen C4 II Hatchback 5d Facelifting

Piotr, 7 lat temu
Silnik 1.2 PureTech 130KM 96kW
Rok produkcji 2016
Citroen C4 II Hatchback 5d Facelifting 1.2 PureTech 130KM 96kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Karoseria : Bardzo wygodne auto na długie trasy (500km+), dobra widoczność, dobra wentylacja, wysoki poziom wyposażenia w cenie w porównaniu do konkurencji.
Przestronny i praktyczny samochód klasy kompakt. W cenie nieco ponad 55tys. za które można go zakupić w wyprzedaży rocznika, według mnie nie ma konkurencji.
Trzycylindrowiec dobrze przyśpiesza i spokojnie trzyma prędkość na autostradzie w granicach 130kmh. Spala wtedy ok 6.5l100km. Elastyczność na niskich obrotach w mieście mogłaby być lepsza ale to już kwestia turbodziury i małej pojemności, ogólnie jednak da się z tym żyć. Dźwięk silnika uważam za plus, brzmi całkiem rasowo mimo że to R3.
6 biegowa, bardzo precyzyjna.
Chyba największa wada tego samochodu. C4 mimo 130KM i fajnej skrzyni biegów dostał w tym wydaniu bardzo miękkie nastawy zawieszenia. Samochód fajnie przyśpiesza ale z tym zawieszeniem nie da się wykorzystać w pełni jego trakcji i cieszyć szybką jazdą, auto raczej dla spokojnych kierowców. Na Warszawskich dziurach i progach spisuje się całkiem nieźle.
Do przodu bardzo dobrze, do tyłu jest nieco gorzej (mała szyba z tyłu). Pomagają czujniki parkowania. Subiektywnie mogę ocenić że widoczność jako całość jest lepsza niż w poprzednim C4 (_BL 2005).
Wszystko na swoim miejscu. Kierownica mogła by być nieco mniejsza, ale to już detal.
Ogrzewanie działa bardzo szybko, odparowywanie szyb i lusterek również.
Z przodu bardzo wygodnie (super wyprofilowane fotele). Z tyłu mogłoby być więcej miejsca na nogi ale w końcu to tylko kompakt.
Bardzo dobre wyciszenie silnika. Trzy cylindrowa jednostka wydaje tylko przyjemny pomruk podczas przyśpieszania bez zbędnego hałasu. Głównym źródłem dźwięku w kabinie są opony ale hałas nie męczy nadmiernie przy długiej jeździe.
Spodziewałem się że 1.2 turbo spali nieco mniej paliwa w mieście. Przy dynamicznej jeździe potrafi spalić nawet 8-9l w mieście. Przy spokojniej jeździe w mieście można zejść do 7l na trasie nawet 5.5 nie przekraczając 100km/h.
W relacji cena jakość (zakup w z wyprzedaży rocznika), jestem bardzo zadowolony.
na razie brak.
na razie brak.