Ocena kierowcy - Citroen C5 I Hatchback

Silnik 1.8i 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 2004
Citroen C5 I Hatchback 1.8i 16V 116KM 85kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Inne : Uciążliwe jest jedynie to, że prowadnica szyby s drzwiach kierowcy po wykryciu oporu zjeżdża na dół zamiast piać się w górę
Kupiłem 16- letnie auto za niecałe 5000 i mam wyposażenie, którego próżno szukać w golfach czy innych skodach z tamtych lat. Wygoda jest niesamowita, koszty eksploatacji przy LPG są śmiesznie niskie. Nie wyobrażam sobie żeby za takie pieniądze kupić coś lepszego. Ktoś może pomyśleć, że tę ocenę pisze kapelusznik jeżdżący tylko na działkę i do kościoła, ale nie. Mam 24 lata ;)
Pracuje cicho i równo, pali mało gazu jak na takie auto, bo ok. 10 litrów. Mógłby być mocniejszy, ale na dojazd do pracy, na zakupy i raz w miesiącu wypad w góry (200 km) jest wystarczający.
Biegi wchodzą gładko, wyjątkiem jest wrzucenie dwójki na zimnym silniku. Ponoć tem typ tak ma, że nie da się szybko wrzucić z 1 na 2. Jak się silnik rozgrzeje to jest wszystko ok.
Prowadzi się pewnie, dobrze się trzyma drogi, a hydropneumatyka daje niesamowity komfort. Trzeba jednak brać poprawkę, że to nie jest samochód sportowy i w zakrętach trzeba nieco zdjąć nogę z gazu, bo lubi się wychylać
Auto z polskiego salonu, kupione od drugiego właściciela. W historii miał jedną kolizję - były naprawiane lewe tylne drzwi. Na nich pojawia się małe ognisko korozji, bo ktoś to słabo zrobił. Reszta samochodu bez grama rdzy
Do przodu widać, do tyłu widać, parkowanie nawet bez czujników nie stanowi problemu dla kogoś, kto potrafi jeździć. Światła świecą mocno, również światła cofania
Sterowanie radiem i tempomatem odbywa się przy pomocy pilotów schowanych za kierownicą, więc nie przeszkadzają wtedy, kiedy ich nie potrzeba. Z przodu każdy ma swój regulowany podłokietnik, pod siedzeniami są szuflady, jest masa schowków, nawet w podłokietniku na tylnej kanapie
W zimie ciepło, w lecie zimno. Tak ma być
Miejsca jest bardzo dużo
Silnik jest cichy, auto jest opływowe, więc wiatr nie szumi. Jak najbardziej ok. Nie ma się do czego przyczepić
4 gwiazdki, bo o ile gazu pali mało, tak jak na autostradzie zabrakło mi tego paliwa biedy i musiałem dojechać na najbliższy MOP na benzynie, to komputer pokazywał 16 litrów na 100 km. Chyba miał rację, bo wskazówka szybko opadała
Za niecałe 5000 mogłem kupić zardzewiałego golfa z podstawowym wyposażeniem, ładnie utrzymane seicento albo totalnie biedną 6 lat starszą octavię. Z większych aut (bo takiego szukałem) vectra B (starsza i w większości skorodowana), Fiat siena (seriously?), Ford mondeo bez progów i drzwi
Jak na razie nie wydarzyło się nic z drobiazgów. Jedyne co może irytować to to, że muszę nasmarować prowadnice szyby od strony kierowcy, bo czasami wykrywając opór przy zamykaniu otwiera się z powrotem. Ale to nie usterka, tylko kwestia utrzymania
Codziennie rano silnik odpala z półobrotu jak Chuck Norris, dowozi mnie do pracy, po 8 godzinach tak samo odpala, wygodnie wiezie mnie na zakupy, a potem do domu. Żadnych problemów

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8i 16V 116KM 85kW [l/100km]

10,7