Ocena kierowcy - Citroen C5 I Hatchback

Silnik 2.0 HPi 140KM 103kW
Rok produkcji 2002
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Citroen C5 I Hatchback 2.0 HPi 140KM 103kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Moim samochodem jest Citroen C5 MkI 2.0i 16V HPi 103kW/140KM z 2002r, w wersji Exclusive. Jest to silnik z bezpośrednim wtryskiem benzyny, który charakteryzuje się najniższym spalaniem, z całej palety silników benzynowych, dostępnych w Citroenie C5 I generacji, oraz niezłymi osiągami. Pod względem osiągów, ustępuje jedynie motorowi V6/24V, który za to pochłania min. 13,9l/100km(manual) po mieście, a w automacie nawet 14,5l/100km(nadal min. w cyklu miejskim). Silnik HPi przystosowany jest do poruszania się zarówno na Pb98 jak i na Pb95. Dane zużycia paliwa, podane przez producenta, w zupełności nie odbiegają od realnego stanu spalania. Zakładanie instalacji gazu LPG do tego modelu, nie ma najmniejszego sensu. Reasumując: Spalanie w ruchu miejskim: 10,3l Spalanie w ruchu pozamiejskim: 6,0l Całkowite zużycie: 7,5l Emisja CO2: 177g/km Jestem ogromnie zadowolony z mojego wyboru. Jest to auto z silniczkiem, który jeszcze nigdy mnie nie zawiódł(a zrobiłem nim już ponad 100´000km). Ten samochód(jak każdy) potrzebuje odpowiedniego traktowania. \"Jeżeli ktoś dba, ten dobrze ma\". Polecam.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HPi 140KM 103kW [l/100km]

7,9