Ocena kierowcy - Citroen C5 I Hatchback

Silnik 2.0i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 2003
Citroen C5 I Hatchback 2.0i 16V 136KM 100kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Ogólnie samochód bardzo wygodny w sam raz dla rodziny z niedużymi dziećmi. Wersję z automatyczną skrzynią biegów odradzam.
Silnik pracuje cicho i jest w całkiem elastyczny.Nie polecam jednak osobom , które cenią sobie dynamikę samochód ma przeciętne osiągi jak na 136km.
4 biegowy automat jest chyba jednym z głównych winowajców słabych osiągów auta. Nie tylko długość poszczególnych biegów ale także \"leniwia\" redukuja biegów
Najwygodniejszy samochód jakim jeździłem a do tego dzięki regulacji wysokości zawieszenia wszechstronny.
Duża szyba przednia daje olbrzymie pole widzenia , niestety tylna znacznie mniejsza. lusterka bardzo dobre a wewnętrzne jest fotochromatyczne więc samochody z tyłu nas nie oślepiają.
Dużo tutaj schowków i wszystko czego szukamy jest tam gdzie pomyślimy że to może być. Do tego dobrze dopasowane miękkie fotele i podłokietniki. Generalnie wygodny na krótkie i długie dystanse.
Wszystko działa jak należy dwustrefowa klimatyzacja daje radę.
Jestem osobą w miarę dużą (194cm,120kg) i musze przyznać , że z przodu jest naprawdę dużo miejsca każdy da sobie radę i jako kierowca i pasażer . Niestety przez szybko opadającą linię dachu z tyłu miejsca na głowę jest znacznie mniej . Przez ten fakt opinia jest zaniżona bo w tej klasie samochodów dużo miejsca z przodu to za mało
Nie słychać żadnych gwizdów powietrza ani pracy silnika. Może trochę przez fabryczne radio , które podgłaśnia się wraz z prędkością ale nawet przy 200km/h czyli prędkości maksymalnej w środku nie jest specjalnie głośno.
Generalnie lubi sobie spalić szczególnie w mieście w korkach przy ciągłym ruszaniu i hamowaniu. Ale na trasie potrafi spalić napradę mało i wynik koło 6l na 100km nie jest nie do osiągnięcia.Na trasie Poznań-Międzyrzecz po normalnych drogach 6,5l na autostradzie Poznań-Pabianice średnio 5,9l
Swój egzemplarz sprzedałem za 8000zł i za taką kwotę można mniej więcej kupić ten samochód więc uważam tą cenę za atrakcyjną
Generalnie szybko wycierająca się tapicerka. Do tego odpadł przełącznik od szyby kierowcy(jestem osobą palącą więc bardzo często otwierany).Oprócz tego nic sobie nie przypominam
Byłoby wspaniale gdyby nie skrzynia biegów . W moim egzemplarzu na zimnym silniku nie chciał wrzucać 4 biegu a pozostałe wrzucał za późno. Dopiero po przejechaniu ok 8km po zgaszeniu i powtórnym zapaleniu działał normalnie.Wiem że w starych automatach to się zdarza. Mechanik mówił mi że to elektroczujniki chyba koszt wymiany ok 2000zł

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0i 16V 136KM 100kW [l/100km]

8,4