Ocena kierowcy - Citroen C5 I Hatchback

Właściciel dwóch Citroenów(ZX,C5), 20 lat temu
Silnik 2.0i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 2003
Citroen C5 I Hatchback 2.0i 16V 136KM 100kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Auto dla ludzi spokojnych, ceniących sobie nade wszystko przestrzeń w samochodzie i komfort. Z silnikiem 2,0 i automatyczną klimą dwustrefową - jak dla mnie uosobienie raju na drodze. Sportowcom nie polecam. Funkcja sport ( w wersji 2,0 SX w standardzie) tylko z nazwy - przynajmniej ja nie odczuwam różnicy (choć nie mogę wykluczyć jej istnienia)
Oceniam benzynę 2,0. Nie porównujmy tego z V6 czy W8
Haczy, nieprecyzyjnie się przesuwa.
Komfort, komfort, komfort. Jak ktoś lubi sportową jazdę niech lepiej kupi Forda lub Seata. Bez możliwości podnoszenia nie mółbym wjechać do garażu (mam próg przed bramą)
Przód i boki OK, do tyłu średnio, ale przecież jeździmy raczej do przodu, nieprawdaż?
Żadnych zastrzeżeń
Polecam wszystkim spróbowanie automatycznej klimy dwustrefowej. Miałem manualną, wiem co mówię.
To nie jest samochód. To jest autobus!
Moim ideałem jest cisza absolutna, ale takich aut chyba nie ma
8,7 benzyny średnio (miasto/trasa, pół roku jeżdzenia)
Większość aut tej klasy jest droższa. Benzyna 2,0 z tym wyposażeniem - trudno kupić coś u konkurencji.
Żaden drobiazg nie uległ na razie awarii
Poważna usterka zawieszenia (tylko komunikat, żadnych objawów fizycznych). W ASO okazało się, że pewna partia czujników zawieszenia jest wadliwa i one świrują. Wymienili tylny czujnik (na gwarancji, 50 minut). Oczekuję, kiedy padnie przedni. Oby przed upływem gwarancji
Citroen C5 I Hatchback