Ocena kierowcy - Citroen C5 I Hatchback

Wiewiórki i Dinozaury, 18 lat temu
Silnik 2.0 HDi 109KM 80kW
Rok produkcji 2001
Citroen C5 I Hatchback 2.0 HDi 109KM 80kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Jak na tą klasę i cenę (100tyś w 2001r) auta to bubel który nie powinien opuścić bram fabryki, w której został spaprany, a dealer, który mi go wcisnął, ze wstydu zmienić markę.
Przy zimnym silniku jak w każdym HDI głośno pomimo w miarę dobrego wyciszenia, co do elastyczności - do spokojnej jazdy wystarczająca ale nic więcej.
Notoryczne kłopoty z II biegiem. Dla tych co parkują "pod chmurką" nie polecam, po odpaleniu problem z włożeniem jakiegokolwiek biegu
Jeżeli poprawią drogi będzie piątka
Jedyny mankament jaki zauważyłem to zbyt grube przednie słupki które skutecznie ograniczają widoczność
Bez zastrzeżeń, wszystko pod ręką (jeśli są trochę dłuższe)
Przy regularnych przeglądach działa doskonale, bez obcych zapachów
Można wygodnie bez zmęczenia podróżować, zarówna na długich i krótkich trasach
Tu mam zastrzeżenia do źle układających się uszczelek drzwi kierowcy (co w efekcie daje szumy powietrza po przekroczeniu 100 km/h) i zbyt częste wymiany jeżeli lubimy ciszę. Trochę za głośno przy zimnym silniku (jeżeli tego nie lubisz to wybierz silnik benzynowy) po rozgraniu jest dobrze.
W zależności od stylu jazdy, średnio do osiągów podanych przez producenta należy dodać ok.2l.
Duża była tylko CENA, jakości nie zauważyłem...
Zbyt dużo niedopracowanej elektroniki, która zamiast ułatwiać życie użytkownikowi, powodowała zbyt częste wizyty w ASO
W okresie przedłużonej gwarancji wymieniłem:. -skrzynię biegów(staneła na II) -szybę klapy tył razy 4 -lusterko wsteczne prawe -dźwigię hamulca ręcznego razy 2 -zbiornik układu chłodzenia -podnośnik szyby tył -uszczelka pod głowicą -trudną do określenia liczbę czujników, kalkulatorów itp. Jak można mówić o niezawodności w tym przypadku?

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 109KM 80kW [l/100km]

7,7