Ocena kierowcy - Citroen C5 I Hatchback

Silnik 2.2 HDi FAP 133KM 98kW
Rok produkcji 2002
Citroen C5 I Hatchback 2.2 HDi FAP 133KM 98kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Ogólnie autko udane. Może trochę awaryjne, jak inni piszą, ale jak dla mnie wcale nie bardziej awaryjne niż mój poprzednik VW Polo. Wymieniłem nie dawno klocki i tarcze z przodu (BOSCH), z wyższej półki kupiłem części, zapłaciłem 480zł. Wymiana banalnie prosta w garażu. Szło szybciej i wygodniej niż w VW
Trochę słabo przy niskich obrotach przyspiesza, ale od 2tys. do 3,5 tys, kręci rewelacyjnie
W miarę krótkie przełożenia, precyzyjnie wchodzą biegi
Mam wersję Exclusive, w zawieszeniem Hydroactive 3+, tryb sport przydaję się na autostradzie i prędkościach powyżej 120km/h. Jak to cytrynach rewelacja. Nic się nie zepsuło, nic nie cieknie.
Do tyłu słabo, z boków OK. Długa maska przeszkadza w wyjazdach z posesji, trzeba daleko nos wystawić :)
Kolorowy wyświetlacz LCD, nawigacja. Rozbudowany komputer pokładowy. Pokrętła w zasięgu ręki. Szkoda że nie ma porządnego uchwytu na kubek.
Dwustrefowa klima chłodzi w 2-3min całe auto do temp 22C przy temp. na zewnątrz rzędu 30C
Dużo miejsca jak na limuzynę przystało :)
Trochę głośno przy dużych prędkościach
Mam silnik 2.2 HDI, na pewno jest to lepsze wyjście niż 2.0HDI. Pali niewiele więcej. miasto - 8,5 poza miastem 6,5-7,5. Autostrada 6,0l (140-160km/h)
Używane z niewielki przebiegiem do 160tys na pewno długo jeszcze pojeżdżą. Naprawy jak dla mnie wcale nie były specjalnie drogie.
Przez ponad rok użytkowania przegrzała się opornica wentylatora. Powstał zimny lut. Wystarczyło dogrzać układ i teraz wszystko gra i buczy :)
Jak dbasz, tak masz. Poprzedni właściciel nie dbał, więc musiałem wymienić chłodnice klimy (używka na allegro 150zł), wahacz przedni i sworzeń (300zł z robocizną. Ale jak kupowałem te auto to wiedziałem ze to jest do wymiany, dlatego kupiłem go całkiem tanio. W ponad rok zrobiłem 15tys i nic się nie działo, dolałem tylko trochę płynu do układu zawieszenia.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 HDi FAP 133KM 98kW [l/100km]

7,2