Ocena kierowcy - Citroen C5 I Kombi

Adam, 10 lat temu
Silnik 1.8i 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 2001
Citroen C5 I Kombi 1.8i 16V 116KM 85kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Co tu komentować. Przecież to statek.
Od kiedy pamiętam to zawsze zarzekałem się, że nigdy nie kupie francuza bo delikatny i tak dalej, generalnie standardowa opinia. Musiałem kupić szybko samochód kombi, za maks 10 tyś. Szukałem Focusa, Octavii, Golfa. Obejrzałem 4 focusy i trafiłem takie syfy, że zraziłem się maksymalnie do Forda. W ogłoszeniach przelatywał mi C5 jednak śmiałem się, że jak zaczne je oglądać to już będzie ze mną źle :) No i kupiłem C5 za 8,5tyś, +rejestracja. Założyłem gaz, zrobiłem nie wiele bo 6 tyś km ale przez dwa miesiące. Ogólnie jestem mega zadowolony, komfortowy, wielki, ładnie wyglądający, tanie części, dobrze wyposażony. Wszyscy boją się zawieszenia hydro pneumatycznego. Zanim kupiłem cytrynkę przez parę dni kopałem po forach i klubach citroena i okazuję się, że nie jest to żaden kosmos a jeśli nawet coś się popsuję, to koszty nie są wcale większe od naprawy np aluminiowego zawieszenia w VW.
Silnik za słaby jednak to takiego samochodu. O ile przy normalnej jeździe nie przeszkadza to przy wyprzedzaniu trzeba brać pod uwagę, że potrzeba więcej miejsca. Jak się bujnie to spokojnie 150 można lecieć. No i przy średnich osiągach ciut dużo pali.
Nie ma żadnych problemów, wchodzi ten bieg, który chce, żadnego chaczenia, oporów, wyskakiwania.
Samochód jest super pod względem komfortu jednak przy dynamicznej jeździe też daje się to odczuć na minus. Ten samochód jest do normalnej jazdy, spokojnej. Jak na statku. Dla mnie super.
No przecież C5 słynie z komfortu jazdy ! 6+
Wszystko na swoim miejscu, obsługa intuicyjna.
Klima jest do napełnienia więc nie wiem. Co do grzania to mojego Seata Toledo nie pobije żaden samochód. Grzeje bo grzeje ale bez szaleństwa.
Mam 184 cm i 100 kg wagi. Tym samochodem można jechać na koniec świata.
Jeździłem cichszymi samochodami ale robi też swoje silnik. Jadąc szybciej wzrastają obroty silnika.
Dostęp do części używanych jest bezproblemowy a koszty tych części niskie. Nowe części też są bardzo tanie. Co do spalania - założyłem gaz bo po mieście palił 13, na trasie 8. Przy gazie na trasie pali 8,5 jadąc 90km/h, przy wyprzedzaniu i prędkości 100-120 pali ok 9,5. W mieście potrafi spalić do 15 ale to na zasadzie przejazdu do pracy - odpalić, przejechać 4 km i zgasić.
Za 8,5 tys nic lepszego bym nie kupił z takim wyposażeniem i takim komfortem jaki daje samochód
Samochód ma już trochę lat. Nie działa trzecie św. stop, ktoś wyciął wiązkę od ogrzewania tylnej szyby, do poprawienia są hamulce (zaciski). Wymieniłem jedynie czujnik położenia wałka rorządu (110zł). I żarówkę :P
Brak.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8i 16V 116KM 85kW [l/100km]