Ocena kierowcy - Citroen C5 I Kombi

demon84, 6 lat temu
Silnik 2.0i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 2004
Citroen C5 I Kombi 2.0i 16V 136KM 100kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie daje bardzo dobry komfort jazdy.
Układ elektryczny
Ogólnie to auto pozytywnie zaskakuje przy bliższym poznaniu. Świetnie nadaje się w długie trasy. Ma oryginalny wygląd i jest ogromne. Przy bogatej gamie wyposażenia warto się zastanowić nad zakupem.
Do spokojnej jazdy spoko, ja wolę dojechać do celu bezpieczniej niż szybciej. Ale jak trzeba "depnąć" i przyspieszyć daje radę. Silnik pali średnio 8,5.
Skrzynia przy tym przebiegu bez zastrzeżeń. Biegi wchodzą dobrze, przydałby się czasem szósty bieg w trasie.
Duzy promień skrętu ale to oczywiste w kombi. Prowadzi się dobrze, naprawdę bardzo dobrze. To oczywiście nie auto do wyścigów.
Jak to w akwarium, ja siedzę dziś wysoko i przede wszystkim wiem gdzie się patrzeć. Widać dobrze, normalnie.
Spoko dostępność do wszystkich przełączników. Przełączniki zespolone takie same jak np w Renault 306. I odziwo wszystkie działają.
Mam klime 2-strefową spoko działa. Eco też, szybko się nagrzewa. 4 szyby elektryczne pozwalają kierowcy na wygodne odsuwanie.
Kombi ma 4756 cm i w środku jest to odczuwalne, miejsca dla wszystkich jest bardzo dużo. Wysoki komfort w kabinie.
Na wyższych obrotach trochę bardziej słychać silnik, ale kto nie lubi tego dźwięku. Przy 180 km/h juz trochę świszczy :-)
Silnik trochę pali. Tak poza tym to normalne koszty utrzymania kombi z silnikiem benzynowym.
Jest kilka rzeczy gorzej wykonanych lub zaprojektowanych ale generalnie to solidne auto. Choć podobno zależy na jaki egzemplarz się trafi.
Kupiłem używany trochę niezadbany więc kilka drobnych usterek się znajdzie ale to raczej rzeczy które nie będą w sumie kosztować więcej niż 200 zł.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0i 16V 136KM 100kW [l/100km]

11,0