Ocena kierowcy - Citroen C5 I Kombi

Silnik 2.2 HDi FAP 133KM 98kW
Rok produkcji 2002
Citroen C5 I Kombi 2.2 HDi FAP 133KM 98kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Mialem to auto tylko 2 miesiace, sprzedalem bo za duzy do miasta w ktorym jezdze 99% czasu. Tak, mrugaja swiatla w czasie jazdy noca ale nie jest to uciazliwe. Mnie osobiscie denerwowaly welurowe i miekkie fotele, jakos wole twarde. Zlego slowa na to auto nie dam powiedziec. Mialem doskonale wyposazony samochod za niewielkie pieniadze.
Silnik w tym aucie jest ok, cichy, w miare oszczedny nie mialem w tym temacie zadnych problemow
Biegi wchodza plynie i lekko.
Komfortowe auto, przyjemnosc z jazdy. Doskonale zawieszenie z ktorym nie mialem zadnych problemow, a tak strasza tym hydro-pneumatycznym zawieszeniem. Jazda na dlugich trasach to prawdziwa przyjemnosc.
Mialem kombi i nie moglem narzekac. Przy cofaniu bardzo pomocne czujniki.
Wszystko tam gdzie powinno byc.
Bez zastrzezen.
Wystarczajaco miejsca z przodu i z tylu oraz duzy bagaznik, czego chciec wiecej?
Bardzo dobre.
NIestety silnik 2.2 do najoszczedniejszych w miescie nie nalezy. W miescie okolo 8-9 litrow, co i tak nie jest takie zle biorac pod uwage gabaryty auta. W trasie doskonale. Spokojnie mozna zejsc do 6.5 litrow. Na dystansie 1800 km spalil mi 7l/100km. Przy predkosci w granicach 140km/h
Jezeli kupicie sprawdzony i servisowany to z reka na sercu polecam ten samochod w przeciwnym wypadku omijac z daleka.
Oczywiscie nie dzialalo otwieranie szyby w klapie bagaznika, ale mnie to nie bylo potrzebne do niczego. W c5- kach to podobno czesta usterka. Ja poprostu otwieralem klape bagaznika, jak w wiekszosci aut kombi.
Mimo opiniach o awaryjnosci francuzow nie mialem z tym autem zadnych problemow.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 HDi FAP 133KM 98kW [l/100km]

7,6