Ocena kierowcy - Citroen C5 I Kombi

krzysio, 13 lat temu
Silnik 2.2 HDi FAP 133KM 98kW
Rok produkcji 2001
Citroen C5 I Kombi 2.2 HDi FAP 133KM 98kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : hydropneumatyk - to jest to! kto tym pojeździł (oczywiście sprawnym) ten z żalem wsiądzie do innego auta
byłem sceptycznie nastawiony do pomysłu żony, aby kupić to autko, ale mile się zaskoczyłem. praktycznie bez awarii - wziąwszy pod uwagę, że ma już 9 lat i 180 000km, komfort powala na kolana, jazda tym samochodem to wypoczynek i relaks. po przejechaniu 1500 km za jednym zamachem (Chorwacja) wysiadłem wypoczęty! koledzy w Fordzie Mondeo i Passacie dochodzili do siebie 2 dni...
silnik bardzo fajnie chodzi, zaczyna ciągnąć od 1800 obrotów, jeszcze nic mi się nie zepsuło. przyspieszenie jak dla mnie wystarczające - to nie auto sportowe, tylko limuzyna
manualna bez zarzutu, biegi wchodzą lekko, nie wyskakują, nie wiem czego można chcieć więcej
no, tutaj to jak dla mnie rewelacja. oczywiście znajdą się malkontenci, którzy oczekują sportowego zawieszenia - tu tego nie ma (mimo trybu sport), ale takiego komfortu nie znajdzie się w żadnym innym samochodzie - może najdroższe i najnowsze limuzyny, ale nie wiem, nie jeździłem.
do przodu bez zarzutu, na boki też, do tyłu w wersji kombi jak dla mnie OK, ale ja jeżdżę też dostawczakami, więc umiem jeździć bez tylnej szyby, na same lusterka. pierdoły nie kierowcy mogą mieć problemy...
dobrze, ale samochód dla dużych ludzi - kurduple mogą nie sięgnąć np. do schowka!
klimatronik bardzo fajny, szyby nie parują, dodatkowo w moim jest grzałka elektryczna, więc w zimie w zasadzie zaraz po odpaleniu jest ciepło!
nie ma co pisać, miejsca bardzo dużo. mam 2 metry wzrostu, żona 1,90m, córka też i jest nam luźno. na wczasy pojechaliśmy z moją siostrą i jej synem w 5 i też było OK!
w środku w ogóle nie słychać, że to diesel, do 150 km/h panuje w zasadzie cisza - oczywiście trzeba mieć dobre oponki, bo przy gorszych słychać szum - u mnie przy zimówkach
zużycie paliwa w normie - nie można oczekiwać od samochodu ważącego 1600 kg, przy pracy z klimatyzacją, że w mieście będzie palił 6 litrów. naprawy w ASO masakrycznie drogie, ale to chyba we wszystkich markach \"lepszych\" tak jest. ciężko znaleźć dobry i tani serwis nieautoryzowany, ale mnie się udało. ceny części nie powalają na kolana - znośne
kupiłem autko z początku produkcji, więc za psie pieniądze. nowe oczywiście są drogie, ale opinie, że za drogie piszą ci, co tych samochodów nie kupili! w Citroenie przy C5 rabaty na poziomie 30 000 zł nie są niczym dziwnym! zatem targować się i kupować!!
przejechałem 30 000 km w rok i w serwisie byłem 2 razy z pierdołkami - koszty po ok. 250 zł
poważna awaria raz, ale drogo i poważnie - pękł przewód ciśnieniowy od zawieszenia. usterka możliwa tylko w Citroenach, do usunięcia tylko w specjalistycznych zakładach. drogo - 1000 zł, ale więcej takich już nie ma.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 HDi FAP 133KM 98kW [l/100km]

7,4