Ocena kierowcy - Citroen C5 II Hatchback

jean, 3 lata temu
Silnik 1.8i 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2006
Citroen C5 II Hatchback 1.8i 16V 125KM 92kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Ogólnie bardzo dobry samochód, jestem zadowolony. Zalety: tani w zakupie, nie rdzewieje!!!, dobry komfort jazdy, dużo miejsca, tani w eksploatacji, spalanie gazu poniżej 9-10 l/100km zrobiłem nim 100 tys. km, ceny części przyzwoite. Robiłem rozrząd, tylne zawieszenie - łożyska, tuleje (można było jeszcze jeździć, ale), klocki, tarcze, zaciski tył. Zawieszenie hydro - nic, oprócz jakiś wężyk się pocił i go wymienili. Wiadomo, moc nie powala, troszkę brakuje wyższego biegu, przy szybszej jeździe (130 i więcej) i dużym wietrze to go buja. Mogę go porównać do Octavii II benz. 1,6. Zdecydowanie lepszy komfort jazdy na dłuższych odcinkach. I to i to się nie psuło. Chociaż to nie jest BMW 5 jeśli chodzi o komfort zawieszenia !!!!! Przy większych prędkosciach jazdy trzeba coś tam dolać oleju... między wymianami .
prosty, trwały
brakuje szóstego biegu albo inaczej zestopniowanej skrzyni, na piątce przy prędkościach autostradowych piłujemy troszkę na obrotach
przyzwoity, przy dużej prędkości i mocnym wietrze trochę jest niestabilny
nie rdzewieje, jeśli nie bity
ok
miejsce na kubek słabe, może się przewrócić, ta guzikologia, praktycznie mało korzystam, schowki zamykane ok
sporo miejsca w środku, bagażnik duży
ocena 4,5, trzeba się liczyć, jak się przejedzie 100-120 tys. km, że coś tam to będzie kosztowało, auto ma swoje lata. Przy tej ilości co jeżdżę, to ten wydatek jest stosunkowo niewysoki i całkowicie akceptowalny. Mam wrażenie, że nawet jadąc 130-140 trudno przekroczyć spalanie gazu 10l/100km. Może nie tak mocno doładowany, z pełnym obciążeniem byłoby więcej.
ocena 4,5
wskazówka prędkościomierza przekłamuje, kupiłem z niesprawną regulacją nawiewu, wada fabryczna, dość kosztowna w naprawie (700), trzeba rozebrać deskę rozdzielczą, nie wiedziałem, mogłem więcej shandlować
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8i 16V 125KM 92kW [l/100km]