Ocena kierowcy - Citroen C5 II Hatchback

link2jack@gmail.com, 15 lat temu
Silnik 1.6 HDi 109KM 80kW
Rok produkcji 2008
Citroen C5 II Hatchback 1.6 HDi 109KM 80kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Hydroaktywne zawieszenie to poprostu bajka. Otwierasz drzwi samochod sie podnosi zeby latwiej było Ci wsiąść. Gdy otwierasz bagarznik samochod obniża sie by łatwiej bylo zapakować bagaż. Gdy jest to ciezki bagaż samochod sam sie podnosi. Poprostu rewelacja.
Auto godne polecenia!! Szczegolnie iż nie jest drogie (patrząc na uzywane egzemplarze) Nie załuje wyboru. Jak dla mnie 5/5 (patrząć na konkurencje czyli Mondeo, Mazda6 czy Laguna). Jednym slowem POLECAM. Chcesz dowiedziec sie wiecej? wejdz na najwieksze forum citroena: http://www.klub.citroen.triger.com.pl/
Srednia na komputerze 5,7 po przejechaniu 1000 km (60% drogi pozamiejscie (nie autostrada) 40%miasto). Jak na 1,6L pojemnosci - rewelacja - wystarczająco by rozpędzić w 5 osob tą 1,5 tonową bryke. Przyspieszenie na 5-tym biegu jest znakomite. A jeśli chodzi o spalanie rewelacja. Po przejechaniu 1500km jazdy mieszanej (miasto/trasa) komputer pokazuje 6L W miescie trzeba liczyc ze spalanie wzrosnie – 100km po miescie i wynik 7,5L. Naturalnie jeśli kierowca będzie miał ciezką noge (notorycznie gaz/hamulec) to pewnie pokaze ponad 8. Przy włączonym tempomacie (85km/h) w nocy przy praktycznie zerowym ruchu na trasie (nowy asfalt!!) w 3 osoby udalo mi się zejsc do 4.4L. Fakt wiekszy silnik bylby na pewno zrywniejszy ale spalanie było by wieksze (minimum i litr) ale z mojego 1,6HDI jestem w 100% zadowolony.
Nie ma problemów.
Jak to w Citroenie - zawieszenie hydroaktywne rewelacyjne!! Wczesniej jezdzilem Focusem z 2007 roku. Ktory był porażką jesli chodzi o zawieszenie - moze na \"odcinki specjalne\" jest on dobry ale jesli chodzi o komfort to DNO. W C5 sie plynie!!
Samochod mimo ze jest duzy łatwo sie jest do niego przyzwyczaić (jesli ktos przesiada sie z samochodu mniejszego) Jesli chodzi o parkowanie nie ma problemu gdyż czujniki świetnie pomagają w manewrach.
Wszystko w kierownicy. Moze na początek konsola srodkowa przerazić ale obsługa jest naprawde intuicyjna.
Rewelacja jesli chodzi o odparowanie szyb. Dziala niezwykle szybko. Schładzanie jak i ogrzewanie dziala bardzo szybko.
Fotele na pierwszy rzut oka wydają sie być malo wygodne - natomiast po dluższej trasie nie czuć zmęczenia (jak np. w Focusie). Osobne podłokietnki to swietny pomysł. Z tyłu pasarzerowie także mają duzo miejsca.
Nawet powyzej 130km/h przy wyłaczonym radiu nie czuć dyskomfortu.
Teraz stwierdzam ze 1,6L i 110km to jest dla mnie wystarczająco. Mimo ze jestem mlodą osobą moc jest wystarczająca - moze na 1/4 mili nie pojedziemy ale wystarcza. Wyłącznie po miescie przy delikatnej jezdzie ponizej 7L w trasie poniezej 5L. Cena przeglądu to 850zł (przegląd, wymiana oleju) + ok. 350 opcjonalnie (filtry itp.)
Kupiony w salonie z wyprzedaży (kupowalem w czasie gdy wchodził nowy model C5) za atrakcyjną kwote ;)
To nowy samochod wiec bez zarzutu.
Tak jak wyzej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 109KM 80kW [l/100km]