Ocena kierowcy - Citroen C5 II Hatchback

mietek61@list.pl, 14 lat temu
Silnik 2.0 HDi 136KM 100kW
Rok produkcji 2006
Citroen C5 II Hatchback 2.0 HDi 136KM 100kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : doskonały diesel 140 pk Karoseria dobrze zabezpieczona antykorozyjnie Sylwetka mi sie podoba Automat rewelacja Układ elektryczny dobry Hamulce super ABS ESP.Prowadzenie jak po sznurku Dobrze zestrojone zawieszenie hydroaktiw Doskonale czuję auto w zakrętach zarówno obciążone jak i nie.Czasem ciągnę przyczepe i autem nie szarpie Ma zapas mocy przy przyśpieszaniu.
Jestem bardzo zadowolony z tego auta.Oby tak dalej.
motorek hdi cacko Pracuje cicho i jest dynamiczny jak benzyniak Odpala pięknie mało pali jak na taką wagę
automat 6 biegów + sekwencja Jestem pod wrażeniem To mój pierwszy automat i kolejne auta będą tylko automatami.W korkach rewelacja.Trudno zauważyć zmianę biegów.Z sekwencji korzystam tylko jak chcę poszaleć
Zawieszenie hydroaktiv rewelacja Czasami używam funkcji podnoszenia prześwitu To się przydaje na wysokich krawężnikach i w terenie.
Do przodu ok.Ale do tyłu słaba.Dobrze ,że ma czujniki parkowania.Bez nich kiepsko widzę parkowanie.Auto jest duże.Przydaje się automatyczna wycieraczke z sensorem deszczu.Lampy ksenony same się ustawiają do skrętu kół To nie jest tylko gadżet. Na krętych zamglonych drogach wszystko widzę
Przywykłem do rozmieszczenia przycisków po tygodniu. Trzeba się trochę pouczyć .Tempomatu nie używam i po przejechaniu 30 tyś tym autem nie umię go obsługiwać
Wentylacja bardzo dobra ogrzewanie też Szczególnie zadowolony jestem z funkcji odszraniania,odparowania przedniej szyby.Po odpaleniu motoru niemal natychmiast mogę jechać a nie czekam jak inni na parkingu aż im szyby odparują Klina od strony pasażera mi się popsuła Nie wiem czy to czujnik, czy żaluzja?.Nie mam czasu się tym zająć a przeważnie jeżdzę sam.
Dużo miejsca z przodu i z tyłu.Przydaje się podłokietnik w długich trasach.Tapicerka skórzana bez zarzutu Fotele doskonale dopasowane nają el. reg.i podgrzewanie Tylna kanapa ma fajny schowek i jest łatwo składana
Trochę nie tak jak w audiA6 czy w mercedesie E klasie,czy też BMW ale i tak lepiej niż w passacie o Golfach nie wspomnę.Nic nie trzeszczy,nie skrzypi Do 170 km/h cicho potem słychać opony i wiatr Auto ma dobre audio przydaje się blututch
Spalanie w mieście ok 10 litrów,w trasie ok 7 na autostradzie w Niemczech. Przez ostatnie 30 tyś km średnio 6,8 lita przy śr prędkości 77 km/h.Komputer wylicza średnią uwzględniając całkowity czas pracy motoru Serwis ASO w Polsce ma ceny z księżyca Olej wymieniam w Belgii i korzystam z tutejszego serwisu.Ceny te same ale jakość usług bez porównania.Serwis w Słupsku próbował mnie naciągnąć na przedwczesną wymianę paska rozrządu.A to spory wydatek.
Za rozsądną cenę mam bogato wyposażone komfortowe auto warto kupić wersję exklusiw.
Bezpiecznik spryskiwacza szyb.Raz bezpiecznik komputera,a to poważny kłopot przy automacie. Jeśli nie wie się gdzie on jest to tylko laweta.Spryskiwacz reflektorów się zacina przy wysuwaniu.Wyłączyłem go bo zużywa dużo płynu a lampy sie i tak prawie nie brudzą są z dobrego tworzywa.
Nie miałem poważnej usterki.Jest ok.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 136KM 100kW [l/100km]

7,6