Ocena kierowcy - Citroen C5 II Hatchback

Okres użytkowania: ponad 6 lat
Citroen C5 II Hatchback 2.0 HDi 136KM 100kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny i ekonomiczny
Zawieszenie : Tanie w eksploatacji, miękkie
Auto mam już sporo lat, sporo zrobiłem nim kilometrów i ciągle jestem zachwycony wygodą i kosztami eksploatacyjnymi. Ostatnio sprawdzałem profilaktycznie silnik który jest nadal w znakomitej kondycji. Bardzo ładny wygląd zewnętrzy. Oczywiście mówiętu o Hatchback, bo kombi ma brzydki tył Nowsze wersje nie są już tak wygodne i ergonomiczne więc chyba będę nim jeździł po wsze czasy. Co najważniejsze nie mam FAP (nie był usuwany, taka wersja silnikowa) i mogę auto używać tak jak zwykłego benzyniaka
Dynamiczny, bezproblemowy, mało pali jak na tę masę pojazdu. 2,0 HDI to jedyny rozsądny silnik do tego auta. 1,6HDI są sporo słabsze i wtedy brak jest tej dynamiki. Z kolei mocniejsze za wiele nie wnoszą a spalanie wzrasta. Jak na ten przebieg pomiary silnika (sprężanie, wtryski, ciśnienie oleju) o dziwo wykazują nominalne parametry. Od wymiany do wymiany oleju silnik nie potrzebuje dolewek.
Nigdy nie było z nią problemów. Manualna 6 biegw to najlepsze co może być. Automaty mają mniej biegów, przez co jest głośniej i więcej pali
Bardzo wygodny. Zawieszenie hydro spełnia swoją funkcję. Na trasie plynie a na wybojach czy kocich łbach nie odczuwa siętej drogi. Nie trzeba aż tak zwalniać prz leżących policjantach. Nieco mały promień zawracania
Samochód jest dość duży ale w środku jeszcze większy czego nie widać tak na zewnątrz. Mój jest bezwypadkowy i ma oryginalny lakier więc i nie mam problemów z rdzą odpadającym lakierem itp.
Znakomita ze wszystkich stron. Przy parkowaniu tyłem wysoki bagażnik utrudnia orientację odległóści ale tu pomocne są czujniki parkowania wyświetlane na ekraine.
Dużo schowków, duży bagażnik a po złożeniu siedzeń naprawdę wielki. Bardzo poręczne sterowanie pod kierownicą tempomatu i radia. Podłokietniki każdy ma swój a nie wspólny. Jest miejsce na okulary. Ogólnie wszystko czytelne i łatwo dostępne.
Wystarczające. Szybko się nagrzewa nawet podczas dużych mrozów.
Sporo miejsca dla wszystkich. Nawet wysokich jak i większej postury.
Cicho, nawet nie słychać że to diesel.
Serwisy wiadomo jak w każdej marce do tanich nie należą ale części potrafią być o wile tańsze niż u innych marek. Mało się psuło więc i mało kupowałem, w większości korzystałem z zamienników gdzie ceny są porównywalne lub niższe z wszystkimi autami. Niskie spalanie śr. ok 6,2L/100km w porównaniu do konkurencji daje spore oszczędności. Różnica/zaoszczędzenie 1L na przestrzeni lat i moim przebiegu ok 160 000km dało wymierną kwotę ok 7400zł.
Nie wiem czy inne marki potrafią zaoferować tak wiele w takim komforcie i wyposażeniu za tę cenę. Auto jest warte swojej ceny. Dzięki temu że większość co na F nie cieszy się popularnością, nieliczni mogą cieszyć się komfortem za niewielką cenę.
Nie wiem co wpisać
Przez tyle lat nigdy nie miałem żadnej poważnej usterki, nie licząc przebicia opony.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 136KM 100kW [l/100km]

5,8