Ocena kierowcy - Citroen C5 II Hatchback

Łukasz, 2 lata temu
Silnik 2.0 HDi 136KM 100kW
Rok produkcji 2006
Citroen C5 II Hatchback 2.0 HDi 136KM 100kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : elastyczny,ekonomiczny przy 80km 3,2l tak 3,2 !!!! 100km 4,8 przy 120km 5,4-5,6l na tempomacie,a mam to sprawdzone bo jeżdże przeważnie traski autostradami,latem z klimatyzacją po mieście 7,5-8l
Układ elektryczny : doświetlanie zakrętów skrętny ksenon
Inne : ktoś kto pisze,że spala mu 5,6 l przy 160km po prostu kłamie,chyba że tempomat i non stop z górki,ale to można wsadzić między bajki.Moje spalanie podaję średnie (w tabeli na dole) z traski bo takie jeżdzę a 3,2l z ciekawości przetestowałem na odcinku 100km bo sam nie wierzyłem testom na youtube,gdyby ktoś chciał dopytać o c5 w razie potrzeby i wolnego czasu służę pomocą Lukow1976@interia.pl
Auto komfortowe i wcale nie drogie w utrzymaniu jak piszą malkontenci,i nie ma mowy o jakiejś nadwyczajnej usterkowości,mój drugi francuz ,następny będzie 4x4 marzyłby mi się 508rxn tylko ma nieco za mały prześwit (mam nieco utrudniony dojazd na działkę w górach).Części tanie klocki tarcze filtry itp,jedynie koszt bdb opon to wydatek z montażem ponad 2tys pln.Zadbanego (rozrzut cenowy od 5 do 15tys wiec tych tanich raczej nie polecam w Niemczech ładny niewyjechany c5 to ok3-4tys euro) C5 2.0 hdi nie trzeba się bać ogarnie go każdy mechanik,a jeśli chodzi o kwestie związane z zawieszeniem to jest to dopracowana bezawaryjna konstrukcja i jeśli auto nie było uszkodone w wypadku to bez obaw.Pamiętajmy,że nowy c5 kosztował ok 120tys w Polsce a dziś auta te możemy kupić za ułamek tej ceny.
HDI 2.0 nic dodać nic ująć jeden z najlepszych diesli 2.0 w tamtym( i nie tylko) czasie,mam mokrego fapa i nie widzę problemów z nim związanych,poprednik przy 120tys km uzupełnił w serwisie eloys
ok bez problemów na zimnym jak i ciepłym silniku
jest komfort i wygoda,jednak ponad 160km/h czuć że to amerykański krążownik a nie niemiecki przecinak bmw
przemyślana a po 15 latach bez korozji , koroseria nie hatchback a liftback
ok,a przy manewrach pomagają czujniki parkowania przód i tył
hmmmm,wszystko niby pod ręką ,ale....w starym passacie b5 lewą rękę wygodniej trzymało mi się na oparciu drzwi kierowcy a i knefle od klimy jakoś tak intuicyjniej miałem pod ręką,tempomat i radio spod kierownicy więc ok.Daję 5 bo być może to kwestia mojego przyzwyczajena,auto mam 5miesięcy a przejechałem nim 13tys km i będę zmieniał na 4x4
ok,szybko grzeje i tak samo chłodzi
duuużo miejsca,choć z tyłu w superbie kolegi 2011r jest więcej miejsca
dałbym 4,5 bo mały niedosyt co do tego pontona mam,jeśli chodzi o odgłosy z zawiasu np.na koleinach poprzecznych mimo iż jest na pneumatyce a cały zawias zrobiony/sprawdzony,być może ja oczekuję zbyt wiele (moja Żonka mówi ,że auto po drodze płynie ,ale na codzien Ona jezdzi astrą)
póki co żadnych nadprogramowych usterek,a jeśli coś siądzie specjalnego to masa używek zamienników,a części tanie jak barszcz ( nowe tarcze klocki itp taniej niż w passacie).Przykład wymiana wahacza lewy przód wymiana linki ręcznego z prowadnicą,wymiana klocków tył,oleju filtrów 750pln z robocizną i na dobrych częściach w zwykłym dobrym warsztacie.
tak duży komfortowy ekonomiczny i przemyślany w tej cenie?tylko c5
zatarta ze starości linka z prowadnicą od ręcznego,po za tym tarcze klocki dolna tuleja wahacza, czyli to co w innych autach
ja nic,ale poprzednik przy 120tys kpl dwumas

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 136KM 100kW [l/100km]