Lista ocen Citroen C5 II Kombi (36) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Walędziak
Kombi 2.2 HDi FAP 133KM 98kW
Serwis straszył mnie uszkodzona uszczelką pod głowicą, okazało się że podgrzewacz płynu chłodzącego jest wadliwy ( taka niewiadomo po co mała chłodniczka na wejściu powietrza do sprężarki. ( nie chodzi o interculer). Do tego miała być awaria skrzyni biegów.Nic z tego, wystarczyła wizyta w rozgarniętym warsztacie i po odłączeniu tej niewiadomo po co chłodniczki wszystko działa ok. Swoją drogą co za fachowcy w tym warsztacie są...?
~CM_Tarnow
Kombi 1.8i 16V 116KM 85kW
i tu sie zawiodlem, bylem juz 3 razy w serwisie - mam problemy z systemem ASR-ESP przyznam ze serwis nie moze sobie z tym poradzic, wymienilem juz glosniki w drzwiach kierowcy i pasazera, pompa od wspomagania wyje (mowia ze wymiana i tak nic nie da, jednym slowem jak na razie to jestem NIE ZADOWOLONY!!!!! w czesniej mialem 5 lat OCTAVIE i nie malem z nia problemow
~Piotr
Kombi 1.6 HDi 109KM 80kW
Awaria 1: Najazd na konar drzewa, który pękł i wkręcił się w zawieszenie. Wyglądało poważnie ale po wyjęciu szczątków drzewa auto jechało dalej. Komputer mówił o awarii. Niestety pojechałem do ASO i zapłaciłem 908 PLN za naprawę jakiejś tam pompki, która poza ASO z wymianą kosztuje 500 PLN. Ale w ASO dali kawę, za 408 PLN :-).
~Marti
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Nic poważnego się nie działo. Staram się obserwować i słuchać, więc szybko wyłapuje możliwe usterki. Przy odpowiednim traktowaniu sądzę, ze nic się dziać nie będzie :) Ogólnie nie odbiega od konkurencji, a negatywne opinie na temat C5 to chyba tylko plotki fanatyków niemieckich aut....
~Andrzej
Kombi 1.6 HDi 109KM 80kW
No te drzwi... Wieje z nich jak ze starych nieszczelnych okien. Chyba rozbiorę boczek i uszczelnię kocem podgumowanym. Tylko skąd w tym boczku sprężone powietrze??? Strzałka prędkościomierza opadła poniżej zera i teraz pokazuje o 18 km/h za mało. Da się z tym jeździć - naprawa - 2500zł.
~Jacek
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Auto kupiłem z 200 tys przebiegu kilkoma rzeczami które poprzedni właściciel \"zostawił\" następcy. Po 25 tys zostało koło 2 masowe (2600 ze sprzęgłem i wymianą - zaczekam jak jeszcze bardziej będzie się domagać wymiany :). Żywotne i najbardziej kosztowne elementy na razie bez zarzutu.
~Paweł P.
Kombi 1.6 HDi 109KM 80kW
Gdyby nie partacze z poprzedniego serwisu to nie wiem czy bym to zauważył. Na skutek ich działań nastąpiły problemy z turbiną, sprzęgłem na kole alternatora. Dodatkowo z poważniejszych wymian musiałem wymienić wentylator chłodnicy (co trochę kosztuje, a nie ma zamienników).
~Bartek
Kombi 2.2 HDi FAP 170KM 125kW
Po raz drugi - pierwszy raz był w poprzednim HDI - trafiły mi się niedookreślone spadki mocy, Winien był przewód podciśnieniowy za 2 Eur ale książka diagnostyczna miała ze 100 stron . Jakby było po gwarancji - trochę strach pomyśleć .Poza tym epizodem bez zarzutu .
~Kozi
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Samochód mam 18 miesięcy. W tym czasie zrobiłem nim niecałe 13 tys. km. Generalnie stoi. Poważnych usterek jest mnóstwo. Maglownica wymieniona, czujnik ABS/ESP wymieniony, tylna wycieraczka wymieniona, problemy z nawiewem, uciekający płyn hamulcowy do serwa.
~szymon
Kombi 1.6 HDi 109KM 80kW
rdza po 3 latach to już chyba coś. oczywiście gwarancja na blachę się już skończyła i sam będę musiał rozpocząć walkę z korozją na tylnej klapie, tego prawie nowego samochodu... Ludzie, którzy to autko stworzyli powinni się WSTYDZIĆ!!!!!!1
Citroen C5 II Kombi