Ocena kierowcy - Citroen C5 II Kombi

Internauta, 16 lat temu
Silnik 2.0 HDi 136KM 100kW
Rok produkcji 2005
Citroen C5 II Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jst naprawdę świetne i bardzo trwałe. Bezpieczeństwo prowadzenia przede wszystkim.
Jestem zadowolony z auta w 100%. Chociaż nie twierdzę, że jest to najlepsze auto na świecie, bo wszystkimi nie jeździłem. Jednak potwierdzam, że jest solidne, praktyczne i niezawodne. Sylwetka też bardzo przypadła mi do gustu (szczególnie w dobie tak samo wyglądających popularnych aut niemieckich). Auto godne polecenia.
Wspaniała jednostka napędowa. Mocna, elastyczna i oszczędna. Kultura pracy na wysokim poziomie. Niezawodny.
6 biegów. Brak jakichkolwiek problemów. Pecyzyjna.
To co najlepsze w C5. Zawieszenie komfortowe, a kiedy trzeba to nawet sportowe. Przy prędkości 110 km/h auto obniża się i nie można wyprowadzić go po prostu z równowagi. Na alpejskich krętych drogach, dużym kombi można pozwolić sobie na prawdziwą frajdę i narobić kompleksów właścicielom aut usportowionych. Poważnie. Rewelacja. Bardzo trwałe 130000 km i żadnej naprawy,a auta nikt nie oszczędza.
Niekiedy problem z wyczuciem tyłu przy cofaniu - wersja kombi (nie mam czujników parkowania). Reszta przypadków bdb.
Wszystko tam, gdzie być powinno. Minusem jest brak porządnych uchwytów na napoje.
Klimatyzacja automatyczna dwustrefowa sprawuje się bez zarzutu. Sprawdzona i w prawdziwą zimę i w gorące lato.
Miejsca mniej niż w Citroenie XM ale niegdzie go nie brakuje.
Jest tak cicho, że nie czuje się prędkości.
To jest naprawdę kawał samochodu i nie mam żadnych zastrzerzeń. Auto nigdy nie spaliło mi powyżej ośmiu litrów. Jeżdżę zawszę z włączoną klimatyzacją.
Wybrałem najlepiej wyposażoną wersję. Warto. Zdaję sobie z tego sprawę, że jest dużo więcej aut w tej cenie ale napewno nie o takich wyjątkowych walorach Citroena.
Uszkodziła się otwierana tylna szyba w klapie bagażnika. Usterkę usunięto błyskawicznie na gwarancji producenta.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 136KM 100kW [l/100km]

6,1