Ocena kierowcy - Citroen C5 II Kombi

patrique_g@poczta.onet.pl, 15 lat temu
Silnik 2.0 HDi 136KM 100kW
Rok produkcji 2005
Citroen C5 II Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Nie zaskoczyło, bo testowałem je już w Xantii, ewidentnych różnic nie ma , jest po prostu dobre
Układ elektryczny : krańcówki w zamkach drzwi
Układ elektryczny : żarówki postojowe przepalają się
Układ elektryczny : szyby zamykają się skokowo
W porównaniu z Xantią 1.8 benzyna, jestem mile zaskoczony, zresztą przesiadam się sukcesywnie do mocniejszych aut, ale ta wersja mnie zadowala chyba docelowo ;-)
doskonałe bez dwóch zdań, zarówno w Xantii , jak i tu, zresztą w Xantii - pomimo stereotypowym obawom - nigdy tego nie naprawiałem. Nie było potrzeby.
Słupki boczne i przednie dosyć utrudniają widoczność, na autostradzie da się z tym żyć, ale w mieście bywa groźnie
Niech nikt nie porównuje z Oplami albo Fordami, Skodami i VW, nie ma kwestii
Dobrze opracowane, z prawej zima , z lewej lato, szkoda, że nie ma dmuchaw z tyłu dla pasażerów
Moja wersja nie ma zbyt dużo możliwości ustawień foteli przednich, ale wystarcza mi to. Na długich trasach (to do ergonomii właściwie;-) czysta przyjemność, zwłaszcza jak się zapoda miłą muzyczkę, bo system audio jak dla mnie re-we-la!
miasto - trochę pożera, nie ustępuje Xantii benz. 1.8l: 10l/100km, ale w trasie zszedłem do 5l/100km!! Cena przeglądu+ wymiana oleju 900zł, nie mam skali porównawczej, więc nie wiem czy dużo, czy mało
Mogłoby być lepiej, -żarówki postojowe to rzeczywiście jakiś mankament konstrukcyjny -krańcówki w zamkach drzwi, i tu problem zamków nie da rady rozebrać - ponitowane, trzeba wymienić -nie można otworzyć skadinąd otwieralnej szyby klapy tylnej -nie zapala się światło w kabinie..czasem
dotychczas nie zaobserwowane

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 136KM 100kW [l/100km]