Lista ocen Citroen C5 II Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW 2004-2008 (19) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jackly
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Niestety podwyższa spalanie o około 1-2 litry. Przyjemność poruszania się dieslem w warunkach miejskich nie do ocenienia - zapominasz o wachlowaniu między 1 a 4 biegiem na 300 metrach od startu. Skrzynia adaptuje się do sposobu podróżowania kierowcy - jedyne co mogę jej zarzucić to czasami przy chęci szybkiego startu ze skrzyżowania po emeryckiej jeździe chwilę myśli zanim obudzi demona :) Poza tym bez zastrzeżeń.
~tapchan
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Automat redukuje dość leniwie, zdecydowanie nastawiony na komfort, nie osiągi. Brakuje mu trybu ekonomicznego - w mieście robi dużo niepotrzebnych redukcji, ten silnik w manualu ciągnie ten samochód już od 1500 obr/min a automat pozwala mu zejść poniżej 2000 tylko gdy całkowicie zdejmiesz nogę z gazu przez co w mieście bierze ok. 2l/100km więcej od wersji w manualu.
~Jack
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Skrzynia jako taka bez zarzutów. Nic nie zgrzyta, nie szumi, biegi nie haczą nawet na tęgim mrozie. Dałem 4 bo padła prawa półoś (1,5 roku temu) - na autostradzie dostawa wibracji wskutek luzu osiowego. Kupiłem używaną (całą z 2 przegubami) za 450 zł i problem zniknął.
~Wojtek Gdansk
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Auto ma manualna skrzynie. Wymienilem ja na nowa przy wymianie kola dwumasowego aby oszczedzic na kosztach robocizny przy ewentualnej koniecznosci wymiany. Sama wymiana sprzegla i kola dwumasowego kosztuje 2x mniej niz w VW, czesci Citroena.
~Bartek
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Skrzynia nie sprawia mi problemów. Na zimnym musi jednak troche silnik pochodzić bo biegi wchodza na początku z oporem, tak jak i wsteczny. Mi to nie przeszkadza bo po 10 minutach jazdy jest ok.
~Marti
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Automatyczna 6-biegowa. Rewelacja, zwłaszcza z połączeniem z HDI i opcją overboost. Biegi zmieniane płynnie, bez szarpnięć i szybkie redukcje. Jedne \"ale\" to lekko zbyt krótka \"szóstka\".
~Jacek
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Precyzyjnie i cicho choć wrzucanie jak kijem w glinie - bez klinięcia. Dwumasa hałasem prosi o wymianę od...25 tys czyli od czasu jak kupiłem.
~lekarz
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
dobry \"tradycyjny\"- nie DSG automat z sekwencją 6-ty bieg zapina przy przyciśnięciu przy 170,przy spokojnej jeździe już nawet przy 80
~Martin
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Super. Połączenie diesla z automatem to mistrzostwo. Skrzynia ładnie zmienia biegi, jest dobrze zestopniowana.
Dziennik kosztów dla Citroen C5 II Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
~werpoi
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
jak zimny silnik po nocy to jedynka mogłaby lżej wskaiwać, ale i tak jest dobrze.
Citroen C5 II Kombi