Ocena kierowcy - Citroen C5 III Sedan

Wic, 8 lat temu
Silnik 1.8i 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2008
Citroen C5 III Sedan 1.8i 16V 125KM 92kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Pomimo braku hydroactive'a odczuwam znaczną wygodę podczas jazdy (nawet po drogach wiejskich).
Inne : Lipny zestaw naprawczy dawany w standardzie (klucz do wymiany opon starłem do połowy przy pierwszej wymianie koła zamocowanego w serwisie wymiany opon) . Poza tym dany klucz był wybitnie krótki przez co odkręcając lub zakręcając musiałem stawać na nim bo dźwigni się nie dało zrobić.
Inne
Ogromne zalety ale i drobne ubytki się zdarzają. Wady: Bym poprawił wyciszenie, dodał więcej biegów, zamontował spowalniacze klapy bagażnika, rejestrator jazdy i usprawnił wymianę świateł dziennych. Czasem w zimę zamarcało otwieranie klapy silnika. Mały promień skrętu przez co do parkowania w mieście trzeba przywyknąć i brać poprawkę na dodatkowe ruchy kierownicą ;P słabo rozwiązana kwestia odmrażania przedniej szyby. W zimę czasem trzeba powalczyć z nawiewem by go doregulować ale to może być moja wina bo ja nigdy nie grzeję za mocno a 'w sam raz dla siebie' przez co innym bywa chłodniej :P Zalety; Wygoda, komfort, prezentacja, bezproblemowa wymiana świateł podstawowych, Auto zapakowane po brzegi, 5 osób w kabinie. Totalny komfort, brak szorowania tyłkiem po ziemii. Dużo miejsca pomimo pełnego składu (a drobni nie jesteśmy). Doskonały na trasy, pojemny.
Problemów brak a auto mam używane. Wymiana klocków (wraz z klozkami) w dobrym serwisie to ok 300 zł. W tańszym a dobrym ok 150 zł :P
1.8 przy 130 na godzinę zaczyna buczeć... spokojnie pogoni 170 aż prosi się by mieć 6 biegów gdyż zaczyna wyć :P
Mały promień skrętu. W trasie problemów zero. W mieście parkowanie średnie a zakupy pod marketem to czasem manewruję tak jak bym dostał auto wczoraj.
Widoczność idealna z przodu, tyłu jak i na boki.
Regulacja lędźwi mi wysiadła :P tzn wyorbiła się bo działa ale jakby nieco wklęsła. Nadrabiam to poduszką na dłuższych trasach. Siedzenie pasażera nie ma tego problemu (ale nikt nie nażeka na wygodę).
Wentylacja, klima ok. Średnio działa rozmrażanie przedniej szyby przez nawiew środkowy (nie wyrównany). Środek szyby wygląda łądnie a bez grzania i nawiewu pojawiają się 'zakola' z wilgoci na skraju. Też znikną ale z czasem...
Masa miejsca i wygody. Nikt nie nażekał a woziłem i takich z Volvo czy VW :P
Bym poprawił przy wyższych prędkościach gdyż słychać wiatr :P
Mam gaz KME od dwóch lat, mieszankę pobiera z komputera przez OBD. Zwrócił mi się 3x. Problemów brak. Najgorsze co was może czekać to komunikat "Deppolution system faulty" gdy jest zima przez mieszankę nie dostosowaną do minusowych temperatur i odczuwalne spadanie obrotów po puszczaniu gazu. Muszę wpaść na regulację... i tyle. Drugo rok. Auto nadal działa, jeździ i nie widać że jest na gazie. Pełen bak (58 litrów a realnie wchodzi 51) kosztuje w granicach 100 zł i starcza w porywach do 540km. We włoskich górach i górzystych terenach starczył na 450 km ;) gebneralnie polecam autko. Jedynie by się przydał szósty bieg bo 5 biegów to już mało przy silniku 1.8. POzdrawiam
W cenie nowego bym spodziewał się kilku gadżetów więcej ale to tylko gdybym marudził. Nowe i lepiej wyposażone mają bardzo dużo :)
Przy 180 km/h w niemczech odleciała mi boczna listwa. Ale tylko daltego, że poprzedni właściciel ją przykleił zamiast przymocować na klipsy :P normalnie listwę się zdejmuje podczas wymiany szyby itd. a ten najwyraźniej miast zdjąć to ją wyrwał.
Tfu tfu... Brak...a auto ma 6 lat.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8i 16V 125KM 92kW [l/100km]

9,8