Ocena kierowcy - Citroen C5 III Sedan

Paweł K, 5 lat temu
Silnik 2.0 HDi FAP 136KM 100kW
Rok produkcji 2008
Citroen C5 III Sedan 2.0 HDi FAP 136KM 100kW 2007-2009 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Mówią, że wygodne... ale nie sądziłem, że aż tak - no i te fotele.... mógłbym takie mieć w salonie przed telewizorem ;)
Układ elektryczny : Pełno pierdół
Bardzo wygodna - pneumatyczne zawieszenie to naprawdę przyjemna sprawa. Po przejechaniu 300, czy 500km wysiadasz z samochodu i plecy Cię nie bolą... Super. W porównaniu z X3, którą poprzednio jeździliśmy niebo a ziemia. Ekonomiczny silnik. Średnia przy jeździe mieszanej 30% miasto 70% trasa do miasta spalanie 7,6l Sporo drobnych usterek, co prawda często trzeba zaglądać do serwisu, ale koszty części i robocizny są o niebo niższe niż w BMW. Niestety nie dla kogoś, kto lubi "Radość z jazdy" - silnik przy tej masie nie jest wystarczający. Jeździ, bo jeździ. Dla spokojnego kierowcy z żoną i dziećmi idealny.
Silnik bezproblemowy. Serwisowanie tanie, spalanie niskie, kultura pracy dobra. Cichy. Brakuje mu jednak mocy jak na moje potrzeby.
Automat działa, nie psuje się, ale przy połączeniu z mocą 136km automat który ma opóźnienie niestety jest trochę niedopracowany. Jednak gdybym miał wybierać automat/manual, oczywiście wybrał bym mimo wszystko automat ;) Kto raz kupi samochód w automacie szybko się do wygody przyzwyczaja.
To nie BMW, nie jeździ jak po szynach, raczej jak ponton, ale nie ma tragedii. Fordami, czy skodami jeździło się gorzej.
Samochód ma już 10 lat i z blachą nigdzie nic się nie dzieje. Wzorowo.
Nie mam dzieci, więc nie potrzebuję 1000 schowków na pierdolety. Wszystko na swoim miejscu, przyciski łatwe w obsłudze, może jedna gwiazdka mniej za rozbudowaną kierownicę. Nie lubię za dużo guziczków.
Ze słabym filtrem powietrza wystarcza. Przy węglowym już nawiew nie jest taki, jak bym oczekiwał
Idealnie i wygodnie. Rewelacja.
ok, d***y nie urywa
Najniższe koszty utrzymania spośród wszystkich samochodów jakie miałem.
Jaka cena taka jakość, więc uważam, że stosunek jest idealny. Cena w stosunku do wyposażenia niedostępnego w konkurencyjnych samochodach nie do przebicia.
Niestety sporo drobnych usterek: - Pas kierowcy się nie zapinał, pasażera nie wysuwał. Wymagana wymiana częśći, - Komputer z bezpiecznikami i nnymi pierdołami mieści się pod maską i narażony jest na wilgoć. Musiałem wymienić bo sporo błędów wyskakiwało przez to g. Po wymianie wzorowo. - Problem ze zmianą biegu na drive z parkingu - jakiś czujnik pod pedałem, trzeba było wymienić... - błąd pedału gazu - przy kickdownie samochód łapał zawieszkę... trzeba było wymienić czujnik, albo pedał, już nie pamiętam... No i jeszcze kilka podobnych, niestety jest to mocno upierdliwe, ale ceny materiałów piekielnie niskie :) więc jak masz czas, to nie problem.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi FAP 136KM 100kW [l/100km]

7,7