Ocena kierowcy - Citroen C5 III Sedan

killer1, 14 lat temu
Silnik 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Rok produkcji 2009
Citroen C5 III Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW 2008-2015 - Oceń swoje auto
Karoseria : design. pięęęękna limuzyna:)
Silnik : j.w.
Układ elektryczny : nie ma kategorii dot. telefonu - szczegóły j.w.
auto jest ok. zmiana nastapiła w designie wersji dynamique. zniknęły srebrne klamki zew. zastąpiono je lakierowanymi w kolorze nadwozia. wogóle to zdziwiłem sie ponieważ w Citroenie nie ma możliwości zakupu opcji z chromowanymi listwami na podszybiu i tylnej klapie jako opcji. kiedy zapytałem że chciałbym mieć te srebrne listwy do mojej czarnej C5 sprzedawca był zaskoczony moim pytaniem. w sumie okazło sie że można to zrobić indywidualnie (zamówić na dziale części ozdobne elementy i serwis to zamontuje), ale np. listwa w tylnym małym okienku jest sparowana razem z szybką którą sie nie wymienia tylko...wycina i wkleja się nową co może grozić uszkodzeniem powłoki lakierniczej! na razie mnie to powstrzyumało, ale kusi mnie żeby mieć auto takie jak mi sie wizualnie podoba:)
moja opinia dotyczy silnika 1.6 THP którego nie wiem czemu nie ma wśród silników tego modelu:( jak na razie ze względu na aure nie miałem możliwośći sprawdzić tego silniczka. dodatkowo auto jest na dotarciu.
lewarek trochę trze na 1 i 2 biegu
jest zima - jeszcze nie miałem możliwości sprawdzić go w pokonywaniu zakrętów. mam wersje dynamique i z tego co czytałem twardsze jest zawieszenie hydro w opcji \"sport\". zobaczymy...
długa macha daje poczucie większego auta niz jest w rzeczywistości. mam 196 cm i ogólnie ogarniam każde auto ale linia lusterka wew. ogranicza mi widocznośc. na szczęscie w parkowaniu pomagaja czujniki choć często też wskurzają kiedy jedziemy powoli w ciasnej uliczce - reagują na kazde auto na poboczu:) dodatkowo, podczas śnieżycy zalepiały sie czujni wskazując że cały czas mam przed sobą przeszkode.
więcej miejsca niz w moim dotychczasowym aucie - Audi A4 B6. z tyłu tradycyjnie za mną nikt nie usiądzie więc żadna to nowość dla mnie. jak na moje potrzeby miejsca w kufrze wystarczy. żenująco mało schowków. nie jestem facetem który oczekuję wielkiej funkcjonalności, ale jesli włożyłem do schowka w desce mapy, rekawiczki, lampkę i juz brakuje miejsca. schowek w podłokietniku zdaje sie ze nie pomiesci nawet etui na okulary:( tu sie nie popisali konstruktorzy.
krótko - daje rade:)
mieszcze sie. bez fajerwerków, ale ok. jak dla mnie za wysoko sie siedzi. fotele dobrze trzymają. pasażerowie sa zadowoleni:)
su-pe-ran-cko:)
1.6 THP miał w założeniu palić o 20% mniej niż wycofywany 2.0. jak na razie jeżdząc ekonomicznie (wskazania komputera sugerującego optymalne przełożenia skrzyni biegów) mam spalanie na poziomie 7,9 l/100 km i nie byłoby to złe gdyby nie fakt że auto ma bak 70 l, a przjeżdżam na nim ok 670 km więc każdy kto zna choć trochę matematykę widzi że wksazania sa nieprzwdziwe. pewnie ma to związek z brakiem pomiaru spalana do 30 km/h ale jeśli tak to samochód pali 10 - 11 l/100km gdzie ja poruszam sie w 90% poza miastem! w serwisie sugerują ze to przez pogode i docieranie sie auta. zobaczymy, ale póki co niepokoje sie bo liczyłem na zasiego ok 850 km na jednym baku:( z powyższych powodów podane poniżej parametry spalania moim zdaniem nie sa prawdziwe (wg komputera).
citroen oferuję świetne promocje. mnie udało sie wynegocjować 20% zniżki. to dobra polityka. pro kliencka
auto jest na gwarancji i tylko dlatego dałem dobrze bo sa pieerdoły które mnie wkurzyły. 1. nie chciał parować sie telefon z samochodem przez bluetootha. w serwisie odłączono kleme dodatnią akumulatora na 3 s i po tym zabiegu było ok. kleme..odłączyć..żeby sparował sie telefon z autem..buhahaha 2. po tygodniu od zakupu, podczas największych mrozów spalił sie żarnik w silniku (tak lakonicznie odpowiedziano mi w serwisie). podobno z powodu temperatury. jedyny plus który ratuje całą sytuacje to fakt, że serwis bardzo sie stara aby obsługa była na wysokim poziomie. plus dla ASO TUBEK we Wrocławiu:) po wizytach telefon dot. poziomu zadowolenia z obsługi - tak trzymać:)
j.w.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi FAP 140KM 103kW [l/100km]