Ocena kierowcy - Citroen C5 III Sedan

ANSEL, 12 lat temu
Silnik 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Rok produkcji 2009
Citroen C5 III Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW 2008-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : auto płynie szczególnie przy większych prędkościach jazda nim to przyjemność
Przeniesienie napędu : ślizgające się sprzęgło
Zawieszenie : wahacze
Całokształt jest tak jak w ocenie średniej nie najgorzej. Fajne auto wygodne dość szybkie i ładne bardzo ładne, robi wrażenie na wielu osobach.
Silnik ogólnie niezły jak to HDI w tym aucie chyba jednak przydał by się nieco mocniejszy motor w okolicach 160KM gdyż czuje się czasem że biedak ma ciężko jak chcę się przycisnąć. Ładnie przyśpiesza za to na 5 i 6 biegu to jest zadowalająco. Jest cichy a kultura pracy bliska benzynie.
skrzynia biegów działa poprawnie tak jak działać powinna.
Bardzo komfortowy i ku mojemu zdziwieniu również dość precyzyjny jak na masę i wielkość auta prowadzi się jak mały wyścigowiec szczególnie na letnich oponach można czasem zadziwić samego siebie co potrafi to auto zrobić i ile wybaczyć.
duże auto i parkowanie nie jest przyjemnością ale czujniki dookoła załatwiają sprawę.
nie mam zastrzeżeń.
szybko sie nagrzewa w zimę jak na Diesla nawet bardzo szybko klimatyzacja poprawnie.
Bardzo obszerne wygodne auto, nie brak na nic miejsca.
Na 5 i 6 biegu doskonale wręcz, gorzej nieco na niskich biegach jak dla mnie mógłby być nieco bardziej cichy.
Jak na masę i gabaryty jest dobrze ale nie super. Mondeo czy Passat palą mniej
Jest tańszy od konkurencji i to jego zaleta i ma bezawaryjne silniki HDI. Wiem coś na ten temat to nie pierwszy Citroen w moich rękach z takim silnikiem.
Trochę tego jest niestety na szczęście jeszcze gwarancja. Lusterko wsteczne przestało sie ściemniać automatycznie- wymienili działa. Zapalała sie kontrolka od ESP- wymienili jakąś wiązkę jest OK. Rdzewieją listwy boczne niby chromowane. Trzeszczące podłokietniki w dzwiach to niebywałe w takim aucie ale jak trzeszczą... nawet w ciężarówkach tak nie ma.
ślizgało się sprzęgło na szczęście wymienili na gwarancji a przy okazji po rozebraniu stwierdzili że koło dwumasowe również jest do wymiany bo dostało luzu. Na szczęście gwarancja bo tak to sama wymiana sprzęgła to wydatek ok 2500zł. Na przeglądzie po 60 000 stwierdzili że wahacze z przodu są do wymiany, na szcżescie gwarancja bo tak to też ok.2000zł.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi FAP 140KM 103kW [l/100km]

6,2