Ocena kierowcy - Citroen C5 III Sedan

Silnik 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Rok produkcji 2010
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Citroen C5 III Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW 2008-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Niewygórowane spalanie na poziomie 5,8.
Zawieszenie : Amortyzator x2 - zawieszenie hydroaktywne
Zawieszenie hyroaktywne bardzo wygodne szczególnie w długich trasach. Ekonomiczny silnik. Ergonomiczne wnętrze. Dużo miejsca dla osób podróżujących. Duży bagażnik. Przeglądy co 30 tys. Filtr DPF - wysokie koszty płynu. Brakuje drugiego miejsca na kubek z przodu. Wysokie koszty amortyzatorów z hydroaktywnym zawieszeniu.
Ekonomiczny jeżeli jeździmy rozsądnie. Mnie udało się uzyskać wynik niższy od przeciętnych, a użytkuję to auto od 7 lat. Jestem zadowolony.
Brak zastrzeżeń.
Brak zastrzeżeń
Spędziłem w tym aucie na prawdę dużo czasu. Większość w dłuższych trasach. Wykonane i dopasowane materiały. Hydro zawieszenie. Jest bardzo dobrze.
Brakuje miejsca na kubek dla pasażera i to chyba jedyny plus ujemny.
Podgrzewane fotele pasażera i kierowcy. Klimatyzacja radzi sobie w temperaturach powyżej 30 stopni. Pasażerowie z tyłu nie narzekają że jest gorąco, bo mają swoje nawiewy i mogą poustawiać je jak sobie życzą. Ogrzewanie radzi sobie.
Dużo miejsca nawet dla 5 osób dorosłych. Bardzo duży bagażnik.
Nie mam zastrzeżeń. Nawet przy prędkościach 140-170km/h w samochodzie można słuchać radia z ustawioną głośnością na poziomie 2 z 7. Można również spokojnie rozmawiać. Z zawieszenia nie dobiegają żadne stuki i hałasy. Nie słychać żadnych świstów. Dla mnie komfortowo.
Samochód użytkowany od roku 2010. Na trasie około 450 km. jazda raczej zgodnie z przepisami spalanie średnie 5,2. W cyklu mieszanym miasto - trasa zgodnie ze wskazaniami komputera około 5,8.
Sonda lambda (czujnik) założona w ASO z kablem poprowadzonym zbyt blisko rury wydechowej i z tego powodu włączony czujnik "usterka silnika" psuł mi humor przez dobre 2 miesiące. W końcu ustalono i naprawiono. Oprócz tego bez zarzutu.
Brak zastrzeżeń.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi FAP 140KM 103kW [l/100km]