Ocena kierowcy - Citroen C5 III Sedan

Lukasz, 6 lat temu
Silnik 3.0 V6 HDi Biturbo FAP 241KM 177kW
Rok produkcji 2010
Citroen C5 III Sedan 3.0 V6 HDi Biturbo FAP 241KM 177kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Inne
Jak najbardziej polecam to mój pierwszy citroen i jestem bardzo zadowolony nie wiem jak inne silniki ale 3.0 hdi jest super spalanie jest naprawdę zaskakujące wielu znajomych nie chciało uwierzyć ze 3.0 V6 pali tak mało nie jestem niedzielnym kierowca i mam dość ciężka nogę a na trasie przy dość wysokich prędkościach spalanie na poziomie 6-7 litrów krótkie odcinki dojazd do pracy ok7.5 litra zakorkowane miasto tryb sport 9-9.5 litra , jeśli jadę naprawdę przepisowo to spalanie spada jeszcze o jeden . Tym którzy boja się zakupu 3.0 hdi V6 mówię wam robicie błąd bo to jedyny sensowny silnik do tego samochodu i sprawdza się rewelacyjnie jeszcze raz gorąco polecam .
Chyba najlepsze co może być w tym aucie silnik naprawdę zaskakuje dynamika super dźwięk w środku nie słychać ze to diesel, przyspieszenie jest naprawdę Ok gdyby skrzynia była jeszcze szybsza można by wyciągnąć więcej z tego silnika .
Jest Ok choć w normalnym trybie jest dość ospała stawia na komfort nie szarpie płynnie zmienia biegi , natomiast w trybie sport czuć poprawę fajnie wkręca się na obroty ale przy mocnym depnieciu czuć już zmianę biegow
Tu mogło by być troszkę lepiej układ jest nastawiony na spokojna jazdę , jedzie się bardzo komfortowo a raczej płynie , jedyny ratunek to przycisk sport po wciśnięciu jest o wiele lepiej.
Widoczność do przodu jest Ok do tylu jest niestety gorszej ale czujniki parkowania dają radę.
Wszystko na swoim miejscu No może tylko obsługa klimy mnie trochę wkurza :)
Jeśli chodzi o kile to wszystko jak najbardziej Ok chłodzi bardzo szybko i nie ma z nią najmniejszego problemu , ogrzewania w zimie jeszcze nie przetestowałem.
Hm nie wiem jak to potraktować mam 198 cm wzrostu i z przodu jest Ok ale już za mną nie jest tak wesoło ale jakoś na wcisk wkładam bazę do nosidełka dla dziecka i samo nosidełko , natomiast z tylu nad głowa jest bardzo mało miejsca wiec wysocy nie będą się tam czuli komfortowo.
Mogło by być trochę lepiej bo przy prędkości pow 120 km są większe szumy w kabinie i nie jest już tak komfortowo.
Jeśli chodzi o cenę jest naprawdę Ok za te pieniadze nie kupimy nic podobnego z takim wyposażeniem i silnikiem.
Jak na razie odpukać nic poważnego się nie dzieje:)

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 HDi Biturbo FAP 241KM 177kW [l/100km]

7,7