Lista ocen Citroen C5 III Tourer (101) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 49 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pioter W.
Tourer 2.0 HDi FAP 136KM 100kW
W moim egzemplarzu mam skrzynię automatyczną Aisin Warner AF40-6 (inaczej TF-80SC), stosowaną także w Alfach Romeo, Fiatach czy Oplach. Dzięki niej silnik nie jest zbytnio obciążony, nie ma koła dwumasowego (koszt wymiany odpada) a 6 przełożeń wystarcza aż nadto żeby spokojnie podróżować tym autem. Fakt, że automat może być droższy w naprawie podczas awarii nie powinien zrazić potencjalnego kupującego, ale tu kłania się błędne podejście samego...
~thudy
Tourer 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Skrzynia charakteryzuje się powolną pracą i średnią kulturą pracy. W dobie skrzyń dwusprzęgłowych ta powinna odejść już na emeryturę. Niestety niezawodność tych skrzyń również nie jest na najwyższym poziomie. Zalecenia producenta co do braku konieczności wymiany oleju w skrzyni diametralnie skraca jej żywotność. Przy zakupie używanego samochodu ze skrzynią BVA6 należy zwrócić uwagę na poszarpywanie przy zmianie biegu między 2 a 3 oraz...
~Michał
Tourer 2.0i 16V 140KM 103kW
Przed zakupem obawiałem się 4-ro biegowego automatu, ale da się z nim żyć. Przełożenia dobrane dość dobrze, jeżdżąc do ok 110-120 km/h hałas nie dokucza, za to przy wyprzedzaniu potrafi zawyć (kickdown potrafi zrzucić 2 biegi w dół), biegi zmienia płynnie. Zimna (temperatury w okolicach 0 stopni) przez pierwszych kilka minut nie załącza lock-upa, więc jest trochę głośniej, po paru kilometrach rozgrzewa się na tyle, że lock-up się załącza i...
~Avenger
Tourer 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Do tego auta tylko automat. Biegi zmieniają się błyskawicznie i cichutko, a zmiany można zauważyć jak wdepniemy \"gaz do dechy\". Przy mocno wciśniętym pedale gazu, bardzo szybko następuje redukcja o 2 biegi i auto wyrywa do przodu nawet z pełnym bagażnikiem. Kultura pracy skrzyni jest jej wielkim atutem, dodatkowo mamy tryb Sport i Manual więc jest się czym bawić a zmiany trybu naprawdę zmieniają charakterystykę pracy przekładni.
~Mentorstajl
Tourer 2.0 BlueHDi 180KM 132kW
Skrzynia EAT6 montowana po 2014 roku jest znacząco lepsza niż AT6. Mimo że nie jest to jakaś szybka dwusprzęgłówka, to i tak jest szybsza, zmiany biegów przy spokojnej jeździe - niewyczuwalne. Po odpuszczeniu hamulca i gwałtownym ruszeniu zmiany biegów są dość nerwowe, aczkolwiek ludzie kupujący te auto są raczej nastawieni na komfort, nie ściganie z pod świateł.
~paweł
Tourer 2.0 HDi FAP 136KM 100kW
Kupując Citroena nie miałem pewności co do automatu, ponieważ każde poprzednie auto było w manualu, ale po roku mogę powiedzieć z ręką na sercu że jak będę kiedyś zmieniać auto to na 100% automat. Skrzynia sama w sobie dobrze pracuje, przede wszystkim tryb zimowy bardzo przydatny, tryb sport też fajny... Jedyny minus skrzyni to przy gwałtowniejszym ruszeniu jest lekko ospała.
~marekp
Tourer 2.0i 16V 140KM 103kW
Skrzynia nie jest zła (manual) ale w porównania do VAG`a sporo gorsza. Ruch drążka jest dość duży i trzeba się do tego przyzwyczaić. Niby nie wymienia się w niej oleju, ja musiałem. Po 140tys pojawił się problem z jedynką, po zimnej nocy był problem z wrzuceniem biegu. Po przejechaniu 50 metrów problem ustępował, wymianie oleju rozwiązała problem.
~Karolpn
Tourer 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Nie jestem ekspertem ale zestrojenie tej skrzyni jest dość dziwne. Nie jeździłem nigdy wcześniej dieslami więc może po prostu tak ma być. W każdym razie w porównaniu z moim poprzednim starym Peugeotem 406 jest gorzej. Przy małej prędkości po wrzuceniu na 2-ke poniżej 1000 obr silnik gaśnie -podobnie na 3-kę zbyt wcześnie nie można wrzucać.
~ją
Tourer 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Do wczoraj wszystko było superowo, biegi wchodziły idealnie, ale wczoraj wracając do domu \"wysiadł\" 6 bieg.Po jego wbiciu samochód przyhamowywał, zaczynał wyć.Zadzwoniłem z trasy do serwisu-umówili mnie na za 5 dni.Dokulałem sie do domu na piątce.Na szczęście po godzinie odpoczynku bieg wrócił, ale do serwisu i tak pojadę- niech sprawdzą przyczynę.
Dziennik kosztów dla Citroen C5 III Tourer
7,9
8,8
10,9
~pnasz@wp.pl
Tourer 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Skrzynia ma jeden mankament, kiedy dynamicznie chce się ruszyć np. z drogi podporządkowanej to "myśli" około 1sek. zanim zacznie ruszać, oczywiście można dużo mocniej wcisnąć gaz ale wtedy jest ruszanie z piskiem. Dolegliwość znika kiedy wybierzemy tryb sport, ale nie o to przecież chodzi.
Citroen C5 III Tourer